rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 01.02.2019 godz. 13:42:11

Tragedia w lesie - zginął 69-letni mężczyznaDo tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w czwartek, 31 stycznia 2019 roku, w lesie w okolicach Jastrzębska Starego. Po godzinie 15:00 na miejscu interweniował Zespół Ratownictwa Medycznego, ponieważ 69-letni mężczyzna uległ tam wypadkowi podczas prac związanych z pracami leśnymi przy wycinaniu drzewa, ponieważ nie zachował należytych środków ostrożności.

Do pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego o godzinie 15:32, na miejsce zadysponowano dwa zastępy strażaków z JRG Nowy Tomyśl, którzy po przybyciu zastali poszkodowanego mężczyznę przygotowanego do transportu. Strażacy pomogli transportować mężczyznę około 250 metrów do głównej drogi gdzie stała karetka. Przed godziną 16:00 wpłynęła informacja, że na miejsce leci także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i dlatego dodatkowo do działań zadysponowano zastęp z OSP Jastrzębsko Stare. Strażacy zabezpieczyli miejsce lądowania na boisku sportowym w tej miejscowości.

Podczas transportu na te boisko osoby poszkodowanej doszło u niej do zatrzymania krążenia w karetce i na miejscu rozpoczęła się walka o życie 69-letniego mieszkańca Jastrzębska Starego. Lekarze, ratownicy medyczni jak i strażacy prowadzili resuscytacje krążeniowo-oddechową, jednak ostatecznie lekarz około godziny 17:15, stwierdził zgon mężczyzny.

Swoje czynności ustalające dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.


Tekst: PNT.INFO.PL
Zdjęcia: OSP Jastrzębsko Stare
Źródło: PSP Nowy Tomyśl; KPP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...