rsslogo

DODAŁ: Jakub Koberling | 31.01.2019 godz. 21:00:00

Dwa niebezpieczne zdarzenia drogoweZimowe warunki atmosferyczne powodują, że nawierzchnia drogi może być zdradliwa. Niestety nie wszyscy potrafią dostosować prędkość pojazdów do panujących warunków drogowych. Świadczą o tym dwa zdarzenia drogowe odnotowane w ostatnich dniach na drogach powiatu nowotomyskiego.

Do pierwszego z nich doszło we wtorek, 29 stycznia 2019 roku, około godziny 6:00, na drodze wojewódzkiej numer 305, w miejscowości Przyłęk. Samochód osobowy marki Nissan Micra wpadł w poślizg, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Podróżująca samochodem kobieta opuściła pojazd o własnych siłach przed przybyciem służb ratunkowych. Zadysponowani do zdarzenia strażacy z JRG Nowy Tomyśl zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oświetlili teren działań, odłączyli akumulator w rozbitym pojeździe oraz udzielili kierującej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kobieta odmówiła przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło w czwartek, 31 stycznia 2019 roku, około godziny 5:40, w miejscowości Michorzewo. W wyniku wcześniejszego bocznego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką, doszło do dachowania Toyoty Yaris, którą podróżowały dwie osoby. Osoby te opuściły pojazd przed przybyciem służb ratunkowych. Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy straży pożarnej z JRG Nowy Tomyśl, jednostka OSP Kuślin oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz postawieniu samochodu na koła. Osoby po przebadaniu przez ratowników medycznych pozostały na miejscu zdarzenia. Prowadzący samochód ciężarowy kierowca nie doznał żadnych obrażeń. W wyniku zderzenia samochodów uszkodzeniu uległo całe nadwozie samochodu osobowego, natomiast w ciężarówce uszkodzona została lewa przednia felga i stopień kabiny kierowcy.

Podczas działań służb ratunkowych w miejscowości Michorzewo, zastęp strażaków z OSP Bukowiec, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG Nowy Tomyśl w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.

Tekst: PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL
Zdjęcie: PSP Nowy Tomyśl

Zobacz też...