rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 31.01.2019 godz. 12:05:27

Zakończono I etap remontu Komisariatu Policji w OpalenicyWe wtorek, 29 stycznia 2019 roku, po miesiącach oczekiwań, nastąpiło uroczyste zakończenie I etapu prac remontowo-modernizacyjnych Komisariatu Policji w Opalenicy.

W uroczystości udział wzięli: Komendant Powiatowy Policji w Nowym Tomyślu insp. Jarosław Żurek, a także jego zastępca nadkom. Sławomir Wenderski, Komendant Komisariatu Policji w Opalenicy podinsp. Marek Nawrocki oraz Kierownik Posterunku Policji w Kuślinie asp. szt. Artur Laskowski. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Naczelnik Wydziału Łączności i Informatyki KWP w Poznaniu podinsp. Maciej Słupiński, Naczelnik Zaopatrzenia KWP w Poznaniu Katarzyna Jasińska, Komendant Straży Miejskiej w Opalenicy Krzysztof Ratajczak oraz Sekretarz Urzędu Gminy Tomasz Matusiak. Na uroczystości nie mogło również zabraknąć burmistrza Opalenicy Tomasza Szulca oraz jego zastępcy Pawła Jakubowskiego.

Remont jednostki rozpoczął się w październiku ubiegłego roku. Podczas pierwszego etapu prac udało się przeprowadzić nie tylko prace elewacyjne, ale także częściowo wyremontować wnętrze budynku. Odnowiono sekretariat, pomieszczenia biurowe, a także zaplecze socjalno-sanitarne. Nowe pomieszczenia wyposażono w meble, a wkrótce do jednostki trafi niezbędny sprzęt biurowy. Inwestycja sfinansowana została ze środków Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przy wsparciu miejscowego samorządu.

Dzięki modernizacji budynku, Komisariat Policji w Opalenicy stał się miejscem bardziej funkcjonalnym i przyjaznym, miejscem w którym warunki służby i pracy zaczęły odpowiadać podstawowym standardom, a także dorównano nowoczesnym wymogom w zakresie kompleksowej obsługi obywateli.


Źródło: KPP Nowy Tomyśl

Zobacz też...