rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 13.01.2019 godz. 14:45:00

Groźny wypadek w Paproci - kierowca samochodu osobowego był pod wpływem alkoholu [AKTUALIZACJA]W sobotę, 12 stycznia 2019 roku, około godziny 23:25, na drodze wojewódzkiej nr 308 w Paproci, doszło do bardzo groźnie wyglądającego zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem siodłowym porusząjącym się z naczepą.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy strażaków z JRG Nowy Tomyśl, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

Do czołowego zderzenia samochodu osobowego Renault Scénic oraz ciągnika siodłowego marki Scania z naczepą doszło na wysokości komisu samochodowego w Paproci. W obu pojazdach podróżowali tylko kierowcy. Mieszkaniec miejscowości Żelazków (powiat kaliski), który był kierowcą samochodu ciężarowego, opuścił pojazd o własnych siłach przed przybyciem służb ratunkowych na miejsce zdarzenia, jednak 38-letni mieszkaniec Sątop, który poruszał się samochodem osobowym, znajdował się w pojeździe. Był przytomny, jednak posiadał liczne obrażenia zewnętrzne. Strażacy wydobyli mężczyznę z pojazdu i został on przekazany będącemu na miejscu Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który to przetransportował go do Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu. W późniejszym czasie do szpitala trafił też kierowca ciągnika siodłowego, ponieważ uskarżał się on na ból ręki, która jak się później okazało została złamana.

Samochód osobowy poruszał się w kierunku Nowego Tomyśla, natomiast ciężarówka jechała w stronę Opalenicy. Kierowca ciężarówki hamował i i rozpoczął zjeżdżać na przeciwny pas ruchu próbując uniknąć zderzenia z samochodem, który poruszał się na przeciwnym dla siebie pasie ruchu.

Aktualizacja, 14 stycznia 2019 roku, godzina 13:00
Jak powiedziała nam Oficer Prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu sierż. szt. Joanna Jerzewska, kierujący samochodem osobowym był pod wpływem alkoholu. Wyniki badań nie są jeszcze znane, policjanci pobrali krew do badań, a pewność, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu wynika z badań zrobionych w szpitalu. Sierż. szt. Joanna Jerzewska dodała też, że 38-letni mężczyzna kierujący pojazdem Renault Scénic, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym zestawem pojazdów złożonym z pojazdu Scania i naczepy.

Policjanci z Wydziału Prewencji zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przeprowadzili wstępne czynności z kierowcą ciężarówki jak i rozpytali ewentualnych świadków zdarzenia. Droga w miejscu wypadku została całkowicie zablokowana. Nastała konieczność zorganizowania objazdu. Dlatego około godziny 0:10, na miejsce zadysponowano zastęp strażaków z OSP Bukowiec. Strażacy kierowali ruchem po wyznaczonych objazdach, a na końcu posprzątali pozostałości powypadkowe i zneutralizowali z jezdni rozlane płyny eksploatacyjne. Na miejsce dojechali w późniejszym czasie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz technik kryminalistyki.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach, wydobyciu poszkodowanego z samochodu, oświetleniu terenu akcji, kierowaniu ruchem oraz na posprzątaniu pozostałości powypadkowych i zneutralizowaniu z jezdni rozlanych płynów eksploatacyjnych.


Tekst i zdjęcia: PNT.INFO.PL
Źródło: PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL; KPP Nowy Tomyśl

Zobacz też...