rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 10.01.2019 godz. 15:26:08

Samochód osobowy uderzył w drzewoW środę, 9 stycznia 2019 roku, około godziny 23:00, do służb ratunkowych oraz Policji wpłynęła informacja o samochodzie osobowym, który uderzył w drzewo na drodze powiatowej pomiędzy Miechorzewem, a Bukiem, w Krystianowie.

Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej z JRG Nowy Tomyśl i OSP Kuślin, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policjantów.

Po dojeździe okazało się, że na prostym odcinku drogi Volkswagen Passat zjechał na przeciwny pas jezdni i z ogromnym impetem uderzył w przydrożne drzewo. Samochodem podróżował mężczyzna, mieszkaniec Palędzia, który opuścił roztrzaskany samochód przed przybyciem służb ratunkowych na miejsce zdarzenia. Mężczyzna odmówił hospitalizacji.

Dokładne okoliczności i przebieg zdarzenia ustalają policjanci.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu oraz na usunięciu z drogi samochodu i pozostałości powypadkowych.

Zastęp strażaków z OSP Bukowiec, podczas nieobecności strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.


Tekst: PNT.INFO.PL
Zdjęcia: PSP Nowy Tomyśl
Źródło: PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...