rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 23.12.2018 godz. 23:00:48

Nowy Tomyśl - uroczyste obchody 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego - "100 rac świetlnych na 100-lecie Powstania" [NIEAKTUALNE]



Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner zaprasza na obchody 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego, które odbędą się w czwartek, 27 grudnia 2018 roku, w Nowym Tomyślu.

O godzinie 16:00 rozpocznie się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa uroczysta Msza Św. w intencji Powstańców Wielkopolskich. Następnie o godzinie 16:45 zaplanowano przemarsz z placu Chopina przez ulicę Mickiewicza do miejsca dalszych uroczystości, a więc na plac Niepodległości. Od godziny 17:00 odbędzie się uroczystość patriotyczna na placu Niepodległości, podczas której kibice Lecha Poznań odpalą jednocześnie 100 rac. W sali widowiskowej Nowotomyskiego Ośrodka kultury odbędzie się o godzinie 18:00 uroczysty koncert patriotyczny, w którym wystąpią: chór "Melodia" z Borui Kościelnej, Kapela "Zza Winkla" w repertuarze patriotycznym oraz odbędzie się spektakl familijny pt. "Wóz Drzymały" w wykonaniu Teatru Młodego Widza i Aktora.

Ponadto będą też gorące napoje i świąteczne słodkości w "Kawiarence Powstańczej" oraz "Dekupaż Niepodległościowy", a więc wystawa prac sekcji dekupażu Klubu Osiedlowego Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu.

3 stycznia 2019 roku, odbędzie się też na osiedlu Batorego w Nowym Tomyślu (plac przy górce) impreza towarzysząca obchodom 100-lecia Powstania Wielkopolskiego, a więc "Piknik Powstańczy".

Prosi się też mieszkańców o zabranie ze sobą na uroczystość flag powstańczych, a także Organizatorzy zapraszają do udziału w akcji "Wywieś flagę".


Tekst: PNT.INFO.PL
Plakat: UMiG Nowy Tomyśl

Zobacz też...