rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 23.12.2018 godz. 22:06:28

Samochód osobowy uderzył w drzewo - dwie osoby, w tym dziecko, trafiły do szpitalaW niedzielę, 23 grudnia 2018 roku, około godziny 11:55, na drodze wojewódzkiej numer 307, pomiędzy miejscowościami Porażyn, a Porażyn Dworzec, doszło do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Poruszający się od strony Nowego Tomyśla samochód osobowy marki Renault Mégane Classic tuż po wyjściu z zakrętu wypadł z drogi na prawe pobocze, gdzie zaczął dachować i z ogromną siłą uderzył dachem i przednią szybą w drzewo. Samochód zatrzymał się na kołach. Dodać warto, że w momencie zdarzenia droga była mokra.

Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej z JRG Nowy Tomyśl, dwa zastępy z OSP Opalenica, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

Jako pierwsi na miejscu pojawili się strażacy. Samochodem jak się okazało podróżowały dwie osoby - 34-letni mieszkaniec Nowego Tomyśla wraz ze swoim 4-letnim synem. Obie osoby znajdowały się już poza rozbitym pojazdem, dziecko znajdowało się w jednym z samochodów, który najechał na to zdarzenie. Mężczyzna jak i dziecko byli przytomni.

Do Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu przetransportowane zostały obie poszkodowane osoby.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz zakręcili zawór instalacji LPG w samochodzie. Ruch podczas czynności ratunkowych oraz dochodzeniowych był całkowicie wstrzymany w miejscu zdarzenia.

Zastęp strażaków z OSP Boruja Kościelna, podczas nieobecności strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.


Tekst: PNT.INFO.PL
Zdjęcia: OSP Opalenica
Źródło: PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...