rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 14.12.2018 godz. 16:08:58

Samochód osobowy uderzył w drzewo - dwie osoby trafiły do szpitalaW czwartek, 13 grudnia 2018 roku, około godziny 17:15, służby ratunkowe oraz Policja zostały poinformowane o zdarzeniu drogowym, w którym to samochód osobowy uderzył w drzewo na drodze powiatowej pomiędzy Miechorzewem, a Bukiem, w okolicach Krystianowa. Ze zgłoszenia wynikało, że w samochodzie uwięziona jest jedna osoba.

Na miejsce zdarzenia skierowano dwa zastępy strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zastęp z OSP Kuślin, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policjantów z Komisariatu Policji w Kuślinie i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

Na miejscu jako pierwsi pojawili się strażacy z OSP Kuślin, którzy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie i mężczyźnie, którzy podróżowali tym samochodem. Osoby te były przytomne. Nim dotarły służby ratunkowe na miejsce to z pojazdu, osoby które najechały na to zdarzenie, pomogły wydostać się uwiezionej pasażerce samochodu Volvo V40.

Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował kobietę do Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu. W późniejszym czasie zdecydowano o zadysponowaniu na miejsce drugiego Zespołu Ratownictwa Medycznego, który również mężczyznę przetransportował do Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu na szczegółowe badania. Obie osoby poszkodowane to mieszkańcy Posadowa.

Do zdarzenia doszło na łuku drogi, kiedy to samochód "złapał" pobocze drogi i z niej wyjechał, po czym uderzył z dużą siłą w przydrożne drzewo i następnie zatrzymał się niemal na środki drogi. Jedną z możliwych przyczyn było "ścięcie" zakrętu przez pojazd, który nadjeżdżał z przeciwnego kierunku.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator w rozbitym pojeździe, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, oświetlili miejsce działań oraz posprzątali pozostałości powypadkowe z powierzchni jezdni.

Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana przez około cztery godziny.

Zastęp strażaków z OSP Bukowiec, podczas nieobecności strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.


Tekst: PNT.INFO.PL
Zdjęcia: PSP Nowy Tomyśl
Źródło: PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...