rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 08.12.2018 godz. 03:33:09

Samochód osobowy z ogromną siłą wbił się w tył naczepy - mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitalaW środę, 5 grudnia 2018 roku, około godziny 16:40, na 92 kilometrze Autostrady A2, w kierunku na Świecko, na wysokości miejscowości Prądówka, doszło do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. W tył naczepy samochodu ciężarowego poruszającego się w kierunku zachodniej granicy, z ogromną prędkością wbił się samochód osobowy marki Renault Mégane. Samochodem osobowym podróżowała na szczęście tylko jedna osoba, która nieprzytomna została uwięziona we wnętrzu roztrzaskanego pojazdu.

Z uwagi, że do zdarzenia doszło na granicy województwa, do działań ratowniczych zadysponowani zostali strażacy z terenu powiatu nowotomyskiego i międzyrzeckiego. Z tego pierwszego powiatu na miejsce udały się dwa zastępy z JRG Nowy Tomyśl i po jednym zastępie z OSP Miedzichowo i OSP Chrośnica, natomiast z powiatu międzyrzeckiego zastępy z JRG Międzyrzecz i OSP Trzciel. Na miejsce skierowano też Zespół Ratownictwa Medycznego, policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu oraz służby autostradowe.

W momencie dojazdu pierwszych zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia, poszkodowanym zajmowali się przybyli wcześniej ratownicy Zespołu Ratownictwa Medycznego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji oraz na wydobyciu poszkodowanego kierowcy przy użyciu ratowniczych narzędzi hydraulicznych. Ciężko ranny mężczyzna przetransportowany został do Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu. Kierowca ciężarówki, obywatel Białorusi, nie doznał żadnych obrażeń. Szczegółowy przebieg zdarzenia ustalają policjanci. Jedną z możliwości było zaśnięcie lub zasłabnięcie kierującego samochodem osobowym.

Na czas prowadzonych działań ratowniczych i czynności dochodzeniowych, ruch kołowy na nitce autostradowej w kierunku Świecka był całkowicie wstrzymany. Zorganizowano objazd przez drogę krajową numer 92. Usunięciem z drogi pozostałości powypadkowych zajęły się służby autostradowe.

Zastęp strażaków z OSP Boruja Kościelna, podczas nieobecności strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.


Źródło: PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL
Zdjęcia: OSP Chrośnica; OSP Trzciel; PSP Nowy Tomyśl

Zobacz też...