rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 06.12.2018 godz. 13:29:40

Pożar lakierni w zakładzie stolarskimWe wtorek, 4 grudnia 2018 roku, o godzinie 10:44, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o pożarze lakierni w zakładzie stolarskim, zlokalizowanym w Zbąszyniu przy ulicy Granicznej.

Uwzględniając zagrożenie pożarowe w tego typu zakładach na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano łącznie osiem zastępów straży pożarnej, dwa zastępy gaśnicze i drabinę mechaniczną oraz samochód rozpoznawczo-ratowniczy z JRG Nowy Tomyśl i po dwa zastępy gaśnicze z OSP Zbąszyń i OSP Przyprostynia.

Przed przybyciem służb ratunkowych na miejsce pożaru właściciele firmy i pracownicy podjęli nieskuteczną próbę ugaszenia ognia przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego. Działania straży pożarnej polegały na podaniu prądów gaśniczych w natarciu do wnętrza palącego się pomieszczenia oraz na palącą się linię lakierniczą i instalację wyciągową, oddymieniu pomieszczeń oraz na rozebraniu instalacji wyciągowej. Wszystkie pomieszczenia i instalacje zostały sprawdzone przy użyciu kamery termowizyjnej.

W trakcie działań pięciu osobom podtrutym dymami pożarowymi udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zadysponowany Zespół Ratownictwa Medycznego ustalił, że osoby nie wymagają transportu do szpitala.

W wyniku pożaru spaleniu uległa linia lakiernicza wraz z instalacją wyciągową i instalacją elektryczną w pomieszczeniu lakierni. Dochodzenie ustalające okoliczności i przyczynę powstania pożaru prowadzi Policja.

Zastęp strażaków z OSP Bukowiec, podczas nieobecności strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.Zdjęcia: PSP Nowy Tomyśl; OSP Zbąszyń
Źródło: PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...