rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 04.12.2018 godz. 00:42:02

Pożar w budynku mieszkalnymSobota, 1 grudnia 2018 roku, nie była datą szczęśliwą dla właścicieli budynku mieszkalnego w miejscowości Nowa Wieś Zbąska. Doszło tam do pożaru elewacji nowego budynku jednorodzinnego. O tym fakcie poinformowano o godzinie 12:12 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy gaśnicze i drabinę mechaniczną z JRG Nowy Tomyśl, dwa zastępy z OSP Zbąszyń i po jednym zastępie z OSP Nądnia i z OSP Nowa Wieś Zbąska.

Elewacja budynku zapaliła się od pojemnika na śmieci postawionego pod ścianą domu. Działania straży pożarnej polegały na podaniu jednego prądu gaśniczego na elewację budynku oraz na nieużytkowe poddasze nad garażem. Zaszła też konieczność wykonania otworu rewizyjnego w poszyciu dachowym, w celu sprawdzenia wszystkich niedostępnych pomieszczeń przy użyciu kamery termowizyjnej.

W wyniku pożaru spaleniu uległo około 5m² styropianowej elewacji, drzwi od kotłowni oraz plastikowy pojemnik na odpady. Ogień został błyskawicznie opanowany, co zapobiegło jeszcze większym zniszczeniom.

Co było przyczyną zapalenia się pojemnika na odpady wykażą prowadzone czynności dochodzeniowe.

Zastęp strażaków z OSP Boruja Kościelna, podczas nieobecności strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.


Zdjęcia: PSP Nowy Tomyśl; OSP Zbąszyń; OSP Nądnia
Źródło: PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...