rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 29.11.2018 godz. 21:41:13

Podsumowanie policyjnych akcji pn. "PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI" oraz "NURD" na drogach powiatu nowotomyskiegoPolicjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu przeprowadzili w poniedziałek, 26 listopada 2018 roku, kolejną edycję działań kontrolno-prewencyjnych pn. "PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI" polegających głównie na ujawnianiu kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości. Natomiast w środę, 28 listopada 2018 roku,policjanci przeprowadzili działania pn. "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego", które są skierowane na eliminowanie negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, niezależnie czy poruszają się w terenie zabudowanym, czy poza nim, muszą zachować szczególną uwagę. W starciu z jakimkolwiek pojazdem mechanicznym ich szanse na przeżycie są niewielkie. Dlatego bycie widocznym oznacza jednocześnie bycie bezpiecznym. Tę starą prawdę znają wszyscy, ale jeszcze wielu pieszych nie używa elementów odblaskowych poruszając się po zmierzchu po poboczu lub po jezdni. Pamiętajmy, że poza terenem zabudowanym noszenie odblasków to obowiązek. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać ich również w mieście. Nie można jednocześnie zapominać, że wpływ na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego mają także kierowcy.

Szczególnie teraz w okresie jesienno - zimowym należy pamiętać o tym, że niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem, co skutkuje niebezpieczeństwem zagrożenia zdrowia, a nawet ludzkiego życia.

Policjanci apelują, aby przestrzegać ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, a także zachowywać szczególną ostrożność na drogach, dostosowując prędkość do zmieniających się warunków atmosferycznych.

Na terenie powiatu nowotomyskiego funkcjonariusze w trakcie działań pn. "PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI" przeprowadzili 29 kontroli drogowych, ujawnili 17 wykroczeń. Policjanci nałożyli 10 mandatów karnych za przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierujących pojazdami. Policjanci pouczyli też 6 osób oraz sporządzili jeden wniosek o ukaranie przez sąd.

Natomiast podczas działań pn. "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego", policjanci na terenie powiatu nowotomyskiego wylegitymowali łącznie 57 osób i skontrolowali 41 pojazdów. Ujawniono 36 wykroczeń i nałożono 9 mandatów karnych. Policjanci pouczyli też 27 osób i niestety zatrzymali też 2 dowody rejestracyjne.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...