rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 29.11.2018 godz. 21:35:30

Kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych - policjanci apelują także do mieszkańcówTrudne warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia osób bezdomnych. To właśnie te osoby mogą być najbardziej narażone na wyziębienie organizmu, a co za tym idzie na śmierć. Podobne zagrożenia dotyczą również osób będących pod wpływem alkoholu bądź też innych podobnie działających środków.

Dlatego też, jak w poprzednich latach, w środę, 28 listopada 2018 roku, policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi oraz pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Tomyślu patrolując ulice kontrolują dworce, klatki schodowe, opuszczone budynki czy altanki na działkach ogrodowych, czyli wszystkie te miejsca, gdzie bezdomni mogą się próbować chronić przed zimnym wiatrem, deszczem oraz mrozem. Policjanci w każdym przypadku napotkania takich osób proponują im schronienie w specjalnych placówkach.

Mimo iż policjanci, patrolujący ulice miast, informują napotkane osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy o wolnych miejscach noclegowych w ogrzewalniach, może zdarzyć się niestety również tak, że nie uda im się dotrzeć do wszystkich potrzebujących.

Dlatego też policjanci zwracają się do wszystkich osób z prośbą o reagowanie na to, co dzieje się wokół Państwa. Prosi się o zainteresowanie losem sąsiadów bądź innych znanych osób, które są niepełnosprawne, samotne bądź w podeszłym wieku i wymagają pomocy.

Jeśli nie będziecie Państwo mogli im pomóc osobiście poinformujcie o nich Ośrodek Pomocy Społecznej, bądź Policję. Nie przechodźcie obojętnie również obok osób znajdujących się pod znacznym działaniem alkoholu. Państwa telefon na Policję informujący o takich osobach może uratować je przed wychłodzeniem i przed zamarznięciem. Noc spędzona o tej porze roku na wolnym powietrzu przy dodatkowym osłabieniu organizmu może się skończyć tragicznie.

Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 lub 112.


Źródło: KPP Nowy Tomyśl

Zobacz też...