rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 28.11.2018 godz. 15:31:09

Zderzenie dwóch samochodów osobowych w PrzyłękuW środę, 28 listopada 2018 roku, kilka minut po godzinie 10:00, doszło do kolejnego niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia drogowego w okolicach Nowego Tomyśla. Tym razem w miejscowości Przyłęk, na drodze wojewódzkiej numer 305, doszło do zderzenia Forda Fiesty z Fordem Focusem.

Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej z JRG Nowy Tomyśl, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

Osoby kierujące samochodami opuściły pojazdy przed przybyciem służb ratunkowych na miejsce zdarzenia. Kierowcy podróżowali samochodami sami.

Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Ford Fiesta, wykonując manewr skrętu w lewo, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu z przeciwnego kierunku pojazdowi marki Ford Focus, którym kierowała mieszkanka Skórzewa. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcą kolizji był kierujący Fordem Fiesta, mieszkaniec Nowego Tomyśla, który został ukarany mandatem karnym w wysokości 250 zł.

Kierujący Fordem Fiesta, z bólem w klatce piersiowej został przetransportowany do Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu, natomiast kierująca Fordem Focusem odmówiła pomocy medycznej.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach, usunięciu samochodów z drogi oraz pozostałości pokolizyjnych. Na czas działań ratowniczych i dochodzeniowych ruch kołowy w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo.


Tekst: PNT.INFO.PL
Zdjęcia: PSP Nowy Tomyśl<
Źródło: PSP Nowy Tomyśl; KPP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...