rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 27.11.2018 godz. 15:58:33

Dwóch mężczyzn aresztowanych za posiadanie narkotyków - zabezpieczono blisko 200 g amfetaminy i ponad 100 g marihuanyW środę, 21 listopada 2018 roku, policjanci z Posterunku Policji w Lwówku, pozyskali informację o posiadaniu przez jednego z mieszkańców substancji psychotropowych. W celu zweryfikowania tych informacji udali się oni na teren posesji, na której miał przebywać ten mężczyzna. Po przybyciu na miejsce, policjanci zauważyli mężczyznę poruszającego się rowerem w obrębie tej posesji. Na widok policjantów, zaczął on uciekać na jednośladzie. Już chwile później mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Jak się okazało, zatrzymanym mężczyzną był 30-letni mieszkaniec Lwówka, a przyczyną ucieczki było posiadanie przed niego narkotyków. Policjanci ujawnili przy mężczyźnie blisko 100 gramów amfetaminy.

Świetnym instynktem mogą pochwalić się również funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. W piątek, 23 listopada 2018 roku, podczas patrolu na terenie Opalenicy, uwagę policjantów zwrócił kierujący pojazdem marki Ford Transit na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Nerwowe zachowanie kierującego wzbudziło w policjantach pewne podejrzenia. Jak się później okazało były one słuszne. Mianowicie kierowca Forda, którym okazał się być 27-letni mieszkaniec Opalenicy, posiadał przy sobie blisko 0,80 g amfetaminy, a także prowadził pojazd znajdując się pod wpływem narkotyków. Ponadto podczas przeszukania w mieszkaniu mężczyzny policjanci zabezpieczyli ponad 2 g haszyszu oraz ponad 100 g marihuany.

Sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Teraz odpowiedzą za popełnienie przestępstwa z art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.


Źródło: KPP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...