rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 27.11.2018 godz. 15:38:19

Groźnie wyglądające zderzenie dwóch samochodów osobowych na obwodnicy Nowego TomyślaDo bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło we wtorkowy poranek, 27 listopada 2018 roku, kilka minut przed godziną 6:00, na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 305, która jest na tym odcinku obwodnicą Nowego Tomyśla, z ulicą Działkową. Po zderzeniu oba pojazdy zatrzymały się poza drogą.

Na miejsce tego zdarzenia zostały zadysponowane służby ratunkowe w sile dwóch zastępów straży pożarnej z JRG Nowy Tomyśl oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu również zostali skierowani do tego zdarzenia.

Jak się okazało, do zderzenia doszło podczas gdy 23-letnia mieszkanka Lwówka, poruszając się ulicą Działkową od strony ulicy 3-go Stycznia samochodem osobowym marki Renault Kangoo, zbliżając się do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 305, nie zachowała ostrożności i nie zastosowała się do znaku ustąp pierwszeństwa, po czym wjechała na skrzyżowanie i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki Ford Focus, którym kierował 27-letni mieszkaniec Bolewic. Pojazd ten jechał od strony Bolewicka. W obu pojazdach podróżowali tylko kierowcy. Trzeźwość uczestników zdarzenia nie budziła zastrzeżeń policjantów. Sprawczyni zderzenia, a więc 23-latce z Lwówka, zatrzymane zostało prawo jazdy. Policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu.

23-latka najprawdopodobniej nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa i po zderzeniu się pojazdów, wypadła z pojazdu. Kierowca Forda opuścił samochód o własnych siłach przed przybyciem służb ratunkowych na miejsce. Obie osoby uczestniczące w zdarzeniu zostały przetransportowane do Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu. Jednak nic poważnego im się nie stało i całe zajście zostało zakwalifikowane przez policjantów jako kolizja drogowa.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w rozbitych pojazdach, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, oświetlili miejsce działań oraz posprzątali pozostałości pokolizyjne z powierzchni drogi.


Tekst: PNT.INFO.PL
Zdjęcia: PSP Nowy Tomyśl
Źródło: PSP Nowy Tomyśl; KPP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...