rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 26.11.2018 godz. 15:16:26

Nieodpowiedzialni kierowcy na drogach powiatu nowotomyskiego



Liczba nieodpowiedzialnych kierujących na drogach naszego powiatu w ostatnim okresie jest przerażająca. Tylko w przeciągu ostatnich dni policjanci z nowotomyskiej komendy ujawnili kilku kierujących, którzy swoim zachowaniem mogli doprowadzić do tragedii na drodze.

W okresie od 21 do 25 listopada 2018 roku funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu zatrzymali do kontroli drogowej osoby, które z pewnością nie powinny znajdować się kierownicą samochodu. W środę, 21 listopada 2018 roku, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali na terenie Zbąszynia 43-letniego mężczyznę, mieszkańca Zbąszynka, który kierował swoim pojazdem mając blisko 1,5 promila. Dnia następnego policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego mieszkańca Opalenicy, który jak się okazało po przeprowadzeniu badania, kierował pojazdem będąc pod działaniem amfetaminy oraz marihuany. Natomiast w sobotę, 24 listopada 2018 roku, 25-latek z Nowego Tomyśla, kierował pojazdem mimo zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Tego samego dnia policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, również mieszkańca naszego powiatu, który prowadził pojazd bez wymaganych uprawnień, a do tego znajdował się pod wpływem alkoholu, mając blisko jeden promil. Niestety to nie koniec. W niedzielę, 25 listopada 2018 roku, kolejny nieodpowiedzialny kierowca wpadł w ręce policjantów. Tym razem był to 29-letni mieszkaniec Zbąszynia, który posiadał ponad 1,6 promila.

Brak wyobraźni oraz odpowiedzialności, brawura i bezmyślność, prawie zawsze są przyczyną wszystkich zdarzeń na drogach. Policjanci prowadzą wzmożone działania oraz kontrole pojazdów, które pozwalają na wyeliminowanie z ruchu tych kierujących, których nieodpowiedzialne zachowanie często jest przyczyną tragedii. Niestety, niemożliwym jest aby policjanci mogli skontrolować każdego kierującego pojazdem. Dlatego my, dla własnego dobra oraz dobra naszych najbliższych, którym może stać się krzywda przez nieodpowiedzialnego uczestnika ruchu drogowego, reagujmy. Reagujmy na wszystkie niewłaściwe zachowania jakie dostrzegamy na drodze. Zadzwońmy na policję, poinformujmy. To jeden telefon, dzięki któremu być może uratujesz czyjeś zdrowie i życie.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl

Zobacz też...