rsslogo

DODAŁ: JK i KM | 22.11.2018 godz. 22:35:00

Groźny wypadek w Nowym Tomyślu - w zderzeniu dwóch samochodów ucierpiały trzy osoby [AKTUALIZACJA]W środę, 21 listopada 2018 roku, około godziny 18:35, Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu przyjęło zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na ulicy Kolejowej w Nowym Tomyślu.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Nowy Tomyśl, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że do zderzenia dwóch samochodów doszło w okolicach skrzyżowania ulicy Kolejowej i Rzemieślniczej. Jednak po zderzeniu dwóch samochodów osobowych - Forda Focusa i Fiata Brava, oba te pojazdy przemieściły się w stronę przejazdu kolejowego.

Fordem Focusem podróżowała mieszkanka Wrocławia, natomiast Fiatem Brava podróżował mężczyzna wraz z kobietą, która była pasażerem samochodu. Obie te osoby to mieszkańcy Nowego Tomyśla. Wszystkie osoby opuściły pojazdy przed przybyciem straży pożarnej na miejsce wypadku. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, na którą składało się opatrzenie ran, stabilizacja kręgosłupa oraz wsparcie psychiczne. Ostatecznie decyzją lekarza wszystkie trzy osoby biorące udział w wypadku zostały przetransportowane do Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu.

Aktualizacja, 22 listopada 2018 roku, godzina 22:35:
Policjanci ustalili, że kierująca samochodem marki Ford Focus 37-letnia mieszkanka Wrocławia, jadąc z kierunku Borui Kościelnej w kierunku centrum Nowego Tomyśla, nie zachowała niezbędnego odstępu między pojazdami i najechała na tył prawidłowo jadącego Fiata Brava, który następnie obrócił się wokół własnej osi i zatrzymał na ogrodzeniu posesji, natomiast Ford Focus zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia kierujący Fiatem Brava mieszkaniec Nowego Tomyśla oraz kierująca Fordem Focusem doznali obrażeń ciała, które w obu przypadkach naruszyły czynności narządów ciała na czas powyżej 7 dni, co skutkowało zakwalifikowaniem zdarzenia przez policjantów jako wypadek drogowy.

Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana całkowicie przez okres blisko 5 godzin. Zorganizowano objazd.

Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli akumulatory w rozbitych pojazdach, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, oświetlili miejsce działań, usunęli pochylone drzewo oraz zneutralizowali i usunęli pozostałości powypadkowe.


Tekst i zdjęcia: PNT.INFO.PL
Źródło: PSP Nowy Tomyśl; KPP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...