rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 27.10.2018 godz. 20:00:17

Zderzenie dwóch samochodów osobowychW sobotę, 27 października 2018 roku, około godziny 10:20, służby ratunkowe oraz Policja otrzymały informację o zderzeniu dwóch samochodów osobowych, do którego doszło na drodze wojewódzkiej numer 307, pomiędzy Opalenicą, a Porażynem, na wysokości stacji benzynowej Orlen.

Na miejsce zostały zadysponowane służby ratunkowe w sile Zespołu Ratownictwa Medycznego i po jednym zastępie strażaków z JRG Nowy Tomyśl oraz JRG Grodzisk Wlkp., a także dwa zastępy z OSP Opalenica. Na miejsce skierowano też policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

Po dotarciu na miejsce, strażacy zastali dwa rozbite samochody z uszkodzonymi przede wszystkim przodami, a były to Opel Astra i Renault Clio. W każdym z tych pojazdów podróżowały po dwie osoby, były to dwie osoby mieszkające w Opalenicy oraz mieszkańcy Uścięcic i Wielkiej Wsi (powiat poznański). Żadna osoba nie była uwięziona w pojeździe.

Do szpitala na szczegółowe badania została przetransportowana jedna osoba zamieszkująca Opalenicę.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach, zakręceniu zaworu instalacji LPG oraz na posprzątaniu i zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych z powierzchni drogi.

Droga w miejscu zdarzenia podczas prowadzonych działań ratowniczych oraz czynności dochodzeniowych była zablokowana całkowicie.


Tekst: PNT.INFO.PL
Zdjęcia: OSP Opalenica
Źródło: PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...