rsslogo

DODAŁ: JK i KM | 23.10.2018 godz. 13:25:00

Wyniki wyborów na burmistrzów i wójtów na terenie powiatu nowotomyskiego



W niedzielę, 21 października 2018 roku, w godzinach od 7:00 do 21:00, odbyły się wybory samorządowe.

Przedstawiamy wyniki osiągnięte przez kandydatów na burmistrzów i wójtów we wszystkich gminach powiatu nowotomyskiego z zaznaczeniem, którzy zostali wybrani na ten urząd oraz których czeka II tura.

W dwóch gminach na terenie powiatu nowotomyskiego odbędzie się II tura wyborów, a więc w gminie Nowy Tomyśl i w gminie Kuślin. W Lwówku oraz w Miedzichowie dokonano ze zgłoszonych kandydatów wyboru na urząd włodarza Gminy w I turze wyborów, natomiast w Opalenicy i Zbąszyniu, również dokonano już wyboru burmistrzów, jednak w tych Gminach byli to jedyni zarejestrowani kandydaci co oznacza, że odbył się plebiscyt i mieszkańcy tych gmin głosowali "TAK" lub "NIE", a więc czy są za tym by kandydat był burmistrzem, czy też nie. By ogłosić zwycięstwo jedyny kandydat musiał uzyskać poparcie więcej niż połowy ważnie oddanych głosów. Jednak w obu przypadkach na terenie naszego powiatu mieszkańcy w większości opowiedzieli się "za" i dotychczasowi włodarze będą pełnić nadal funkcję burmistrza na terenie tych gmin.

GMINA
NOWY TOMYŚL
Nazwisko i imiona
Liczba głosów oddanych na kandydata
% głosów
Wybrany
Komitet
ANTUSZEWSKI Tomasz Antoni
1 756
15.08
NIE
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA ANTUSZEWSKIEGO
HIBNER Włodzimierz Andrzej
5 595
48.03
DRUGA TURA
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET SPOŁECZNY WŁODZIMIERZA HIBNERA
POLAŃSKI Adam Paweł
1 097
9.42
NIE
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „SAMORZĄDNI” POWIATU NOWOTOMYSKIEGO
RUTA Wojciech
526
4.52
NIE
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
WAŁĘSA Andrzej Zdzisław
2 674
22.96
DRUGA TURA
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA WAŁĘSY


GMINA
ZBĄSZYŃ
Nazwisko i imiona
Głosy za
% głosów za
Głosy przeciw
Wybrany
Komitet
KURASIŃSKI Tomasz Paweł
5039
87.15%
743
TAK
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY ZBĄSZYŃ


GMINA
OPALENICA
Nazwisko i imiona
Głosy za
% głosów za
Głosy przeciw
Wybrany
Komitet
SZULC Tomasz Marian
5470
84.12%
1033
TAK
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA SZULCA


GMINA
LWÓWEK
Nazwisko i imiona
Liczba głosów oddanych na kandydata
% głosów
Wybrany
Komitet
CZARKOWSKI Krzysztof Józef
497
14.31
NIE
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY SAMORZĄD
DŁUGOSZ Piotr
2 117
60.94
TAK
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMI LWÓWECKIEJ
LIEBELT Sebastian
860
24.76
NIE
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY LWÓWEK


GMINA
KUŚLIN
Nazwisko i imiona
Liczba głosów oddanych na kandydata
% głosów
Wybrany
Komitet
ADAMSKA Aneta
1 077
41.33
DRUGA TURA
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANETY ADAMSKIEJ
SADOWSKI Lech
602
23.10
NIE
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY SAMORZĄD
SKRZYPCZAK Mieczysław
927
35.57
DRUGA TURA
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIECZYSŁAWA SKRZYPCZAKA


GMINA
MIEDZICHOWO
Nazwisko i imiona
Liczba głosów oddanych na kandydata
% głosów
Wybrany
Komitet
PIECHOTA Stanisław Bernard
1 059
64.42
TAK
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA MIEDZICHOWO
TRAMOWSKI Przemysław Franciszek
585
35.58
NIE
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE


Zobacz też...