rsslogo

DODAŁ: JK i KM | 23.10.2018 godz. 13:24:00

Wyniki wyborów na radnych do Rad Miejskich i Rad Gmin na terenie powiatu nowotomyskiego



W niedzielę, 21 października 2018 roku, w godzinach od 7:00 do 21:00, odbyły się wybory samorządowe.

Przedstawiamy listy wszystkich radnych, którzy otrzymali zaufanie wyborców i zasiądą w nowych Radach Miejskich i Radach Gminy na terenie powiatu nowotomyskiego. Jednocześnie podajemy też wyniki, jakie uzyskały dane osoby.

W poniższej tabeli, w miejscach przy danym radnym, gdzie napisano "Bez głosowania" oznacza, że był to jedyny zarejestrowany kandydat w danym okręgu i został on wybrany bez głosowania, zgodnie z art. 380 Kodeksu wyborczego, który brzmi: "Jeżeli w okręgu wyborczym w wyborach do rady zarejestrowana liczba kandydatów jest równa liczbie radnych wybieranych w danym okręgu wyborczym lub od niej mniejsza, głosowania nie przeprowadza się, a za wybranych na radnych terytorialna komisja wyborcza uznaje zarejestrowanych kandydatów, a odpowiednio pozostałe mandaty pozostają nieobsadzone".

Istotne jest też to, że wśród radnych Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu nastąpi jeszcze jedna zmiana, związana z wyborem burmistrza Nowego Tomyśla, ponieważ obaj kandydaci na burmistrza, a więc Włodzimierz Hibner i Andrzej Wałęsa, dostali się także do Rady Miejskiej. W II turze wyborów, która odbędzie się 4 listopada 2018 roku, wybierzemy jednego z ich na burmistrza i wtedy osoba ta zostanie zastąpiona w Radzie Miejskiej, kolejną osobą z najwyższym poparciem w danym okręgu.

WYBIERZ GMINĘ:


GMINA
NOWY TOMYŚL


Okręg wyborczy nr
Nazwisko i imiona
Głosów ważnych oddanych na kandydata
Komitet
Liczba
% (w skali okręgu wyborczego)
1
POLAŃSKI Adam Paweł
315
9.02%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „SAMORZĄDNI” POWIATU NOWOTOMYSKIEGO
1
SZYMKOWIAK Piotr Jerzy
232
6.64%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA WAŁĘSY
1
HIBNER Włodzimierz Andrzej
860
24.62%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET SPOŁECZNY WŁODZIMIERZA HIBNERA
1
MOLENDA-GAŁGANEK Agnieszka
70
2.00%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET SPOŁECZNY WŁODZIMIERZA HIBNERA
1
WLEKŁY Tomasz
131
3.75%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET SPOŁECZNY WŁODZIMIERZA HIBNERA
1
ANTUSZEWSKI Tomasz Antoni
233
6.67%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA ANTUSZEWSKIEGO
2
WAŁĘSA Andrzej Zdzisław
615
19.94%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA WAŁĘSY
2
WILKOSZARSKA Krystyna
75
2.43%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA WAŁĘSY
2
ANDRYSZCZYK Wojciech Antoni
412
13.36%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET SPOŁECZNY WŁODZIMIERZA HIBNERA
2
TABACZYŃSKI Rafał
157
5.09%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET SPOŁECZNY WŁODZIMIERZA HIBNERA
2
SZOFER Adam Paweł
140
4.54%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA ANTUSZEWSKIEGO
3
KRET Radosław Tomasz
108
4.71%
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
3
RATAJCZAK Marek Wojciech
106
4.62%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „SAMORZĄDNI” POWIATU NOWOTOMYSKIEGO
3
KRZESZOWSKI Henryk
174
7.59%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET SPOŁECZNY WŁODZIMIERZA HIBNERA
3
MATUSIAK Tomasz
245
10.68%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA ANTUSZEWSKIEGO
3
NAWROT Bogusław Andrzej
246
10.73%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA ANTUSZEWSKIEGO
4
DRĄŻKOWIAK Leszek Tadeusz
166
7.05%
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
4
CHALASZ Łukasz Waldemar
178
7.56%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET SPOŁECZNY WŁODZIMIERZA HIBNERA
4
FRAŃSKI Łukasz Szymon
156
6.62%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA ANTUSZEWSKIEGO
4
JANDY Mateusz Bartłomiej
293
12.44%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA ANTUSZEWSKIEGO
4
LIPIECKI Błażej Tomasz
211
8.96%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA ANTUSZEWSKIEGO


GMINA
ZBĄSZYŃ
Okręg wyborczy nr
Nazwisko i imiona
Głosów ważnych oddanych na kandydata
Komitet
Liczba
% (w skali okręgu wyborczego)
1
KONOPA Arleta Maria
233
54.31%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY ZBĄSZYŃ
2
ŁAKOMA Renata Janina
-
Bez głosowania
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY ZBĄSZYŃ
3
NAPIERAŁA Stefan Piotr
-
Bez głosowania
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
4
KOSICKI Waldemar Stefan
311
60.98%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY ZBĄSZYŃ
5
MICHAŁOWSKI Paweł Ryszard
294
55.06%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY ZBĄSZYŃ
6
WOŹNY Łukasz Jan
228
51.47%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM OBYWATELSKIE POWIATU NOWOTOMYSKIEGO
7
PISKORSKI Krzysztof
211
56.87%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY ZBĄSZYŃ
8
SAMCZUK Iwona Maria
278
73.74%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY ZBĄSZYŃ
9
ZIELIŃSKI Piotr Tadeusz
179
39.69%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA DLA GMINY ZBĄSZYŃ
10
NAWOTNIK Aneta Magdalena
196
58.33%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY ZBĄSZYŃ
11
SOŁTYSIK Marek
-
Bez głosowania
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
12
RZEPA Katarzyna
292
67.28%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY ZBĄSZYŃ
13
JEZIERSKA Anna
230
71.21%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY ZBĄSZYŃ
14
NIEZBORAŁA Monika Maria
233
65.82%
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
15
KONIECZEK Dawid
126
50.00%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA DLA GMINY ZBĄSZYŃ


GMINA
OPALENICA
Okręg wyborczy nr
Nazwisko i imiona
Głosów ważnych oddanych na kandydata
Komitet
Liczba
% (w skali okręgu wyborczego)
1
ZIMNY Przemysław Franciszek
308
61.35%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA SZULCA
2
KASPERCZAK Karol
248
57.54%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYMIERZE SPOŁECZNE
3
URBAŃSKI Stanisław
217
51.91%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZYSTA I PRZEDSIĘBIORCZA GMINA OPALENICA
4
CECUŁA Katarzyna Małgorzata
211
52.23%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA SZULCA
5
GIŻYŃSKA Agnieszka Barbara
176
37.85%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA SZULCA
6
WOJTKOWIAK Eugeniusz Stanisław
231
46.95%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA SZULCA
7
ZIELEWICZ Ryszard Józef
299
52.18%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA SZULCA
8
MORTKA Elżbieta
253
62.16%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA SZULCA
9
KASPERCZAK Krzysztof Jan
327
80.94%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA SZULCA
10
PIOTROWSKI Ryszard Stanisław
-
Bez głosowania
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYMIERZE SPOŁECZNE
11
RADNIECKA Elżbieta Jadwiga
284
64.40%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA SZULCA
12
SZWECHŁOWICZ Roman
-
Bez głosowania
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYMIERZE SPOŁECZNE
13
GÓRKA Kamilla Barbara
163
42.67%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „SAMORZĄDNI” POWIATU NOWOTOMYSKIEGO
14
WOLNY Sławomir
158
40.72%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA SZULCA
15
KORNOSZ Jarosław Andrzej
333
77.08%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYMIERZE SPOŁECZNE


GMINA
LWÓWEK
Okręg wyborczy nr
Nazwisko i imiona
Głosów ważnych oddanych na kandydata
Komitet
Liczba
% (w skali okręgu wyborczego)
1
LIEBELT Sebastian
151
50.67%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY LWÓWEK
2
GAWEŁEK Zbigniew
130
51.38%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „OŚWIATA” LWÓWEK
3
PIETRYKA Patrycja
152
50.84%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY LWÓWEK
4
PRZEWOŹNY Piotr Michał
159
62.85%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMI LWÓWECKIEJ
5
KACHEL Tadeusz
140
51.09%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMI LWÓWECKIEJ
6
CZARKOWSKI Krzysztof Józef
135
46.08%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY SAMORZĄD
7
KUBIAK Patrycja Katarzyna
164
69.49%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMI LWÓWECKIEJ
8
MARSZAŁKIEWICZ Monika
118
91.47%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMI LWÓWECKIEJ
9
JĘDRZEJCZAK Andrzej
-
Bez głosowania
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMI LWÓWECKIEJ
10
BASIŃSKI Andrzej
101
72.14%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY LWÓWEK
11
PUSTKOWIAK Agnieszka
109
68.55%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA GMINY LWÓWEK
12
WOŹNA Gabriela Beata
178
60.96%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMI LWÓWECKIEJ
13
WOJCIECHOWSKI Piotr
-
Bez głosowania
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMI LWÓWECKIEJ
14
TRZYBIŃSKI Jan
251
74.93%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMI LWÓWECKIEJ
14
STAROSTA Barbara Krystyna
69
37.30%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMI LWÓWECKIEJ


GMINA
KUŚLIN
Okręg wyborczy nr
Nazwisko i imiona
Głosów ważnych oddanych na kandydata
Komitet
Liczba
% (w skali okręgu wyborczego)
1
RATAJCZAK Zbigniew
72
41.14%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIECZYSŁAWA SKRZYPCZAKA
2
MIELESZCZUK-ALBRECHT Anna Małgorzata
115
53.00%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIECZYSŁAWA SKRZYPCZAKA
3
LEŚNIAK Natalia
110
42.31%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIECZYSŁAWA SKRZYPCZAKA
4
KUBIAK Paweł
76
55.07%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANETY ADAMSKIEJ
5
RATAJCZAK Tomasz
79
64.23%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANETY ADAMSKIEJ
6
CZEKAŁA Janusz Tomasz
160
78.43%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANETY ADAMSKIEJ
7
ŚWITAŁA Sławomir
65
34.76%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JAKUBA WERNERA
8
MACIEJEWICZ Rafał
73
43.71%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANETY ADAMSKIEJ
9
KOSTKOWSKA Małgorzata Ewa
109
80.74%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANETY ADAMSKIEJ
10
BASIŃSKI Jacek
69
37.10%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY SAMORZĄD
11
MINGE Jacek
71
71.00%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIECZYSŁAWA SKRZYPCZAKA
12
JAROSZYK Piotr Jan
62
53.45%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANETY ADAMSKIEJ
13
WILGOWICZ Justyna Maria
87
52.10%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANETY ADAMSKIEJ
14
KOCIŃSKI Jerzy
79
39.70%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANETY ADAMSKIEJ
15
PRZYBYLSKI Jan
146
70.87%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANETY ADAMSKIEJ


GMINA
MIEDZICHOWO
Okręg wyborczy nr
Nazwisko i imiona
Głosów ważnych oddanych na kandydata
Komitet
Liczba
% (w skali okręgu wyborczego)
1
PIGLA Rajmund Antoni
-
Bez głosowania
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA MIEDZICHOWO
2
BOROWY Irenusz Paweł
-
Bez głosowania
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
3
STASIAK Romuald Walenty
61
50.41%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA MIEDZICHOWO
4
MATYS Barbara Cecylia
76
60.80%
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
5
KOLECKI Tadeusz
-
Bez głosowania
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
6
TODWEN Grażyna Aniela
77
73.33%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA MIEDZICHOWO
7
GRYNIA Rafał
-
Bez głosowania
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
8
KOZŁOWSKI Krzysztof
40
76.92%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA MIEDZICHOWO
9
SZARŁATA Grzegorz
54
50.47%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA MIEDZICHOWO
10
TRAMOWSKI Przemysław Franciszek
42
46.67%
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
11
POTURNICKI Ryszard
-
Bez głosowania
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
12
SZCZEPANIAK Grzegorz
81
62.31%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA MIEDZICHOWO
13
DIAKOWICZ Mariola
37
53.62%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARIOLI DIAKOWICZ
14
KOWALCZYK Kazimierz Antoni
-
Bez głosowania
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
15
DRĄŻEK Karolina
56
58.95%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WŁODZIMIERZ HEWCZUK LUBIEŃ


Zobacz też...