rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 11.10.2018 godz. 16:43:00

Zderzenie dwóch samochodów osobowychW piątek, 5 października 2018 roku, około godziny 16:40, służby ratunkowe oraz Policja, otrzymały informację o zderzeniu dwóch samochodów osobowych, do którego doszło na drodze powiatowej Opalenica - Grodzisk Wlkp.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano służby w sile zastępu ratownictwa technicznego z JRG Nowy Tomyśl, dwóch zastępów z JRG Grodzisk Wlkp., dwóch zastępów z OSP Opalenica, zastępu z OSP Urbanowo i Zespołu Ratownictwa Medycznego. Na miejsce udał się też patrol policjantów z Komisariatu Policji w Opalenicy oraz patrol z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

Na miejscu zastano dwa rozbite samochody osobowe - marki Mitsubishi Carisma, którym podróżował 28-letni mieszkaniec miejscowości Słocin (powiat grodziski) i Hyundai Getz, którym podróżowały dwie osoby, kobieta i mężczyzna, mieszkańcy Cichej Góry. Wszystkie osoby opuściły pojazdy o własnych siłach przed przybyciem służb ratunkowych na miejsce zdarzenia. Jak się okazało do zderzenia doszło na prostym odcinku drogi, jadąc od strony Opalenicy, tuż przed rondem, w okolicach Urbanowa. Mitsubishi zatrzymał się na środku drogi po zderzeniu, natomiast Hyundai uderzył w barierki oddzielające drogę od ścieżki rowerowej i tam się zatrzymał.

Do szpitala na szczegółowe badania została przetransportowana kobieta podróżująca samochodem Hyundai Getz, natomiast pozostała dwójka uczestników została przebadana na miejscu zdarzenia i nie wymagała hospitalizacji.

Policjanci ustalili, że jadąc z kierunku Grodziska Wlkp. w kierunku Opalenicy, kierujący samochodem osobowym marki Mitsubishi Carisma, chcąc uniknąć najechania na tył poprzedzającego go pojazdu, który nagle zahamował, odbił kierownicą w lewo, czym doprowadził do zderzenia z poruszającym się od strony Opalenicy, samochodem marki Hyundai Getz, kierowanym przez 35-letniego mieszkańca Cichej Góry. Sprawcą zdarzenia był 28-letni mieszkaniec Słocina, kierowca samochodu Mitsubishi. Został na niego nałożony mandat karny w wysokości 500 zł oraz otrzymał on 6 punktów karnych.

Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana przez około trzy godziny. Wyznaczono jednak krótki objazd, ponieważ lokalizacja zdarzenia umożliwiła takie właśnie rozwiązanie.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w rozbitych samochodach, usunęli z drogi pozostałości pokolizyjne oraz zneutralizowali rozlane płyny eksploatacyjne, oświetlili miejsce działań i czynności prowadzonych przez Policję oraz kierowali ruchem po wyznaczonym objeździe.


Tekst i zdjęcia: PNT.INFO.PL
Źródło: PSP Nowy Tomyśl; KPP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...