rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 03.10.2018 godz. 23:37:09

Pożar budynku garażowego w Bolewicach - spłonął samochód, a zagrożony był przylegający budynek mieszkalnyW środę, 3 października 2018 roku, o godzinie 18:55, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku garażowego, przylegającego do budynku mieszkalnego, w miejscowości Bolewice, zlokalizowanego przy ulicy Rzemieślniczej.

Dyżurny na miejsce zadysponował dwa zastępy gaśnicze i podnośnik hydrauliczny z JRG Nowy Tomyśl oraz trzy zastępy gaśnicze z miejscowej jednostki OSP Bolewice. Na miejsce skierowano też policjantów z Posterunku Policji w Miedzichowie.

Po dojeździe na miejsce strażacy zastali palący się samochód osobowy znajdujący się w garażu. Mieszkańcy przylegającego do garażu budynku mieszkalnego znajdowali się na zewnątrz. Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru podając prąd piany ciężkiej na palący się samochód oraz prąd wody do wnętrza garażu, w celu dogaszenia urządzeń warsztatowych i samochodu oraz w obronie budynku mieszkalnego. Strażacy wynieśli też z garażu dwie butle z dwutlenkiem węgla. Po ugaszeniu pożaru na zewnątrz został wypchnięty też samochód osobowy marki Ford Focus, który uległ niemal całkowitemu spaleniu.

63-letni mężczyzna, właściciel budynku, podjął próbę gaszenia pożaru, w wyniku czego podtruł się dymem, dlatego na miejsce zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego, który przetransportował 63-latka do Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu. Nim na miejsce dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego, to Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy udzielili mężczyźnie strażacy.

Na miejsce przyjechało też pogotowie energetyczne, w celu odłączenia energii elektrycznej w budynku garażowym. Energia została tylko w budynku mieszkalnym.

Przyczyną powstania pożaru były prowadzone w garażu prace remontowo-blacharskie.

Zastęp strażaków z OSP Bukowiec, podczas nieobecności strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.


Tekst i zdjęcia: PNT.INFO.PL
Źródło: PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...