rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 03.10.2018 godz. 18:11:45

Tragiczne potrącenie na przejściu dla pieszych - zginął 63-letni mężczyznaW środę, 3 października 2018 roku, około godziny 6:00, Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu przyjęła zgłoszenie o potrąceniu osoby pieszej przez samochód osobowy. Do zdarzenia doszło w Kuślinie, na ulicy Emilii Sczanieckiej.

Na miejsce skierowano policjantów oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Potrącony mężczyzna był przytomny, został przetransportowany do Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu. Niestety na skutek odniesionych obrażeń mężczyzna ten zmarł w szpitalu.

Policjanci ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Ford Focus, 34-letni mieszkaniec gminy Kuślin, jadąc z kierunku miejscowości Michorzewo, w kierunku Wąsowa, zjeżdżając ze skrzyżowania o ruchu okrężnym, potrącił pieszego poruszającego się po przejściu dla pieszych. Tragicznie zmarłym mężczyzną okazał się być 63-letni mieszkaniec Kuślina.

34-latek kierujący Fordem Focusem był trzeźwy, natomiast do badań na zawartość alkoholu pobrana została krew od zmarłego 63-latka.

Sprawcę wypadku ustalają policjanci. Nie wiadomo w jakich okolicznościach mężczyzna wszedł na przejście dla pieszych. To wszystko jest ustalane w prowadzonym śledztwie. Na miejscu pracowali policjanci z Posterunku Policji w Kuślinie oraz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Swoje czynności przeprowadził też technik kryminalistyki. Na miejscu obecny był też prokurator, pod nadzorem którego pracowali policjanci.
Tekst: PNT.INFO.PL
Źródło: KPP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...