rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 02.10.2018 godz. 20:54:27

Zabójstwo 61-letniego mężczyzny - 56-letni obywatel Holandii usłyszał zarzut zabójstwa, jest wniosek o aresztowanie [AKTUALIZACJA]We wtorek, 2 października 2018 roku, przed godziną 19:00, Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, u którego Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon. Do zdarzenia doszło w Dakowach Mokrych. Jak ocenił lekarz, do śmierci mężczyzny mogła przyczynić się osoba trzecia.

Z tej racji na miejsce skierowano patrol policjantów z Komisariatu Policji w Opalenicy, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Na miejsce zadysponowano też policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, którzy wykonali niezbędne czynności.

Kilka minut po godzinie 20:00, na miejsce zdarzenia zadysponowani zostali na prośbę Policji strażacy z OSP Opalenica, którzy udali się na miejsce jednym zastępem, by oświetlić miejsce prowadzonych czynności.

Aktualizacja, 3 października 2018 roku, godzina 1:35:
Późnym wieczorem i nocą na miejscu pracowali policjanci dochodzeniowo-śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Wszystkie czynności odbywały się z udziałem prokuratora. Policjanci zbierali wszystkie możliwe ślady, przesłuchiwali okolicznych mieszkańców, szukali świadków tego tragicznego zdarzenia.


Aktualizacja, 3 października 2018 roku, godzina 18:00:
Jak powiedziała nam Oficer Prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu sierż. szt. Joanna Jerzewska, w związku z tą sprawą zatrzymany został obywatel Holandii. Mężczyzna ten w trakcie zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności tego zdarzenia.

Denatem okazał się być 61-letni mieszkaniec miejscowości Dakowy Mokre.


Aktualizacja, 4 października 2018 roku, godzina 15:36:
Jak powiedział nam prokurator Michał Smętkowski, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, zatrzymany 56-letni obywatel Holandii, od trzech lat mieszkał w Dakowach Mokrych. Został już mu przedstawiony zarzut zabójstwa, czyli 148 artykuł Kodeksu Karnego. 56-latek nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i przedstawił swoją wersję wydarzeń. Najprawdopodobniej jeszcze w czwartek lub najpóźniej w piątek (4-5 października 2018 roku), Prokuratura Okręgowa w Poznaniu wystąpi o tymczasowy areszt dla obywatela Holandii, ponieważ dowody, które posiadają prokuratorzy, są wystarczające. Na miejscu tego tragicznego zdarzenia odbył się już eksperyment procesowy.

Do zatrzymania 56-letniego obywatela Holandii, który zabarykadował się w domu, niezbędni okazali się antyterroryści z Poznania, ponieważ istniało podejrzenie, że 56-latek jest uzbrojony. Mężczyzna podczas zatrzymania, jak już informowaliśmy, był pod wpływem alkoholu. Został on zatrzymany kilka godzin po tym, jak odnaleziono zwłoki 61-letniego mieszkańca Daków Mokrych.

61-letni mieszkaniec Daków Mokrych zginął, jak wykazała sekcja zwłok, od ran kłutych klatki piersiowej, zadanych prawdopodobnie nożem.

Artykuł 148 Kodeksu Karnego:
§ 1. Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.


§ 2. Kto zabija człowieka:
1) ze szczególnym okrucieństwem,
2) w związku z wzięciem zakładnika, zgwałceniem albo rozbojem,
3) w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie,
4) z użyciem materiałów wybuchowych,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

§ 3. Karze określonej w §2 podlega, kto jednym czynem zabija więcej niż jedną osobę lub był wcześniej prawomocnie skazany za zabójstwo oraz sprawca zabójstwa funkcjonariusza publicznego popełnionego podczas lub w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych związanych z ochroną bezpieczeństwa ludzi lub ochroną bezpieczeństwa lub porządku publicznego.

§ 4. Kto zabija człowieka pod wpływem silnego wzburzenia usprawiedliwionego okolicznościami, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
Tekst: PNT.INFO.PL
Zdjęcie: OSP Opalenica
Źródło: KPP Nowy Tomyśl; Prokuratura Okręgowa w Poznaniu; PNT.INFO.PL

Zobacz też...