rsslogo

DODAŁ: Jakub Koberling | 12.09.2018 godz. 18:00:10

Zderzenie dwóch samochodów osobowych na drodze Nowy Tomyśl - ZbąszyńWe wtorek, 11 września 2018 roku, około godziny 10:25, na prostym odcinku drogi wojewódzkiej numer 302, między Nowym Tomyślem, a Zbąszyniem, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów.

Na miejsce zdarzenia zadysponowani zostali strażacy z JRG Nowy Tomyśl, OSP Zbąszyń i OSP Chrośnica. Na miejsce zdarzenia skierowany został też Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

W bok Peugeota 5008 wykonującego manewr skrętu w lewo, uderzył Opel Corsa poruszający się w tym samym kierunku. W wyniku zderzenia Opel po dachowaniu zatrzymał się na poboczu drogi, natomiast Peugeot tarasował pas jezdni w kierunku Zbąszynia.

W tym całym nieszczęściu osoby podróżujące pojazdami opuściły ich wnętrze o własnych siłach.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, udzieleniu poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy, kierowaniu ruchem drogowym, usunięciu z drogi pozostałości powypadkowych i postawieniu samochodu na koła.

Na czas prowadzonych działań ratowniczych występowały utrudnienia w ruchu kołowym.

Zastęp strażaków z OSP Bukowiec, podczas nieobecności strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.

Zdjęcia: PSP Nowy Tomyśl; OSP Zbąszyń
Źródło: PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...