rsslogo

DODAŁ: Jakub Koberling | 12.09.2018 godz. 17:38:00

Samochód dostawczy rozbił się na drzewieWe wtorek, 11 września 2018 roku, około godziny 6:50, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Borui Nowej, na drodze prowadzącej w kierunku Rakoniewic.

Na miejsce zdarzenia skierowane zostały służby ratunkowe w sile zastępu ratownictwa technicznego, zastępu ratowniczo-gaśniczego z JRG Nowy Tomyśl, zastępu z OSP Boruja Kościelna, oraz Zespołu Ratownictwa Medycznego. Na miejsce skierowani zostali też policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

Po dojeździe służb ratunkowych na miejsce okazało się, że w zdarzeniu uczestniczy samochód dostawczy, który po uderzeniu w drzewo zatrzymał się na przydrożnym polu. Na drodze znajdował się rozsypany towar w postaci cebulek kwiatowych. Kierowca pojazdu, mieszkaniec Rostarzewa, opuścił go o własnych siłach przed przybyciem służb ratunkowych. Mężczyzna został przewieziony przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy, kierowaniu ruchem oraz na usunięciu rozsypanego towaru z jezdni.


Zdjęcia: OSP Boruja Kościelna
Tekst: PNT.INFO.PL
Źródło: PSP Nowy Tomyśl

Zobacz też...