rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 09.09.2018 godz. 06:01:00

Brak ofert i unieważnienie drugiego przetargu na kompleksową przebudowę I etapu ulicy Piłsudskiego w Nowym TomyśluW czwartek, 6 września 2018 roku, o godzinie 15:00, w Urzędzie Miejskim w Nowym Tomyślu, odbyło się otwarcie ofert przetargowych na zadanie inwestycyjne pn. "Przebudowa ul. Piłsudskiego w Nowym Tomyślu". Był to drugi przetarg na to zadanie.

Postępowanie to zostało zgodnie z przewidywaniami unieważnione, ponieważ w wymaganym terminie nie wpłynęła żadna oferta. Urząd Miejski w Nowym Tomyślu zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie I etapu tej inwestycji kwotę nieco ponad 4 mln 925 tys. zł brutto.

Pierwszy przetarg został unieważniony z tego samego powodu. Jak się dowiedzieliśmy i rozpytaliśmy, głównym powodem był nie tyle krótki termin na samo wykonanie zadania, lecz co bardzo istotne, na przygotowanie i dostawę wszystkich materiałów, z których ma być ta droga i chodniki oraz cała architektura wykonane. Gdyby droga miała być robiona z tradycyjnych materiałów, jak kostka brukowa, czy np. asfalt, to z pewnością już trwały by pierwsze prace na niej.

Co dalej w temacie przebudowy ulicy Piłsudskiego w Nowym Tomyślu? Z pewnością poinformujemy o tym na naszym portalu wkrótce.

Dokładne szczegóły dotyczące tej inwestycji i tego co obejmował ten przetarg dostępne są TUTAJ.
Tekst: PNT.INFO.PL
Źródło: UMiG Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...