rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 04.09.2018 godz. 17:28:52

Samochód dostawczy z ogromną siłą uderzył w tył naczepy - kierowcę z pojazdu wydobywali strażacyW poniedziałek, 3 września 2018 roku, około godziny 21:17, służby ratunkowe zostały poinformowane o wypadku, do którego doszło na 103 kilometrze Autostrady A2, w kierunku na Poznań. W tył naczepy ciężarowego samochodu uderzył samochód dostawczy. Z informacji wynikało też, że wewnątrz rozbitego pojazdu, zakleszczony został jego kierowca.

Do wypadku zadysponowano zastęp ratownictwa technicznego i zastęp gaśniczy z JRG Nowy Tomyśl, dwa zastępy z OSP Chrośnica, policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz służby autostradowe.

Siła uderzenia była ogromna i przy wydobyciu poszkodowanego zaszła konieczność zastosowania szerokiej palety różnych ratowniczych narzędzi hydraulicznych.

Przyczynę wypadku ustalają nowotomyscy policjanci. Jedną z możliwości jest to, że kierowca zasnął za kierownicą.

Kierowca z licznymi obrażenia został przetransportowany do Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu. Na czas prowadzonych działań ratowniczych ruch w miejscu zdarzenia odbywał się z małymi utrudnieniami.


Zdjęcia: PSP Nowy Tomyśl; OSP Chrośnica
Źródło: PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...