rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 04.09.2018 godz. 17:02:14

Pożar budynku gospodarczegoW poniedziałek, 3 września 2018 roku, około godziny 10:50, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Konin. Przed przybyciem służb ratunkowych na miejsce pożaru, jeden ze strażaków będący akurat po służbie, a na co dzień pełniący funkcję Dyżurnego Stanowiska Kierowania w KP PSP w Nowym Tomyślu, jak również członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Urbanowie, asp. Marcin Mokrzycki oraz właściciele budynku, podjęli próbę gaszenia ognia za pomocą węża ogrodowego. Udało się również wyprowadzić dwa pojazdy z płonącego obiektu.

Do działań ratowniczo gaśniczych zadysponowane zostały dwa zastępy gaśnicze i samochód rozpoznawczo-ratowniczy z JRG Nowy Tomyśl, dwa zastępy z OSP Lwówek, dwa zastępy z OSP Bolewice oraz po jednym zastępie z OSP Zębowo i z miejscowej jednostki OSP Konin.

Działania straży pożarnej polegały na podaniu trzech prądów gaśniczych w natarciu na palący obiekt i jednego prądu gaśniczego w obronie. W wyniku pożaru spaleniu i zniszczeniu uległa część drewnianej konstrukcji dachu oraz słoma magazynowana wewnątrz.

Dochodzenie w sprawie przyczyny powstania pożaru prowadzi Policja.

Zastęp strażaków z OSP Boruja Kościelna, podczas nieobecności strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.


Zdjęcia: PSP Nowy Tomyśl
Źródło: PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...