rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 04.09.2018 godz. 16:20:08

Zderzenie trzech pojazdów na 94 kilometrze Autostrady A2W niedzielę, 2 września 2018 roku, kilka minut po godzinie 21:00, na 94 kilometrze Autostrady A2, w kierunku Poznania, doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej z udziałem trzech pojazdów, w tym jednego samochodu dostawczego.

Do zdarzenia zadysponowano zastęp ratownictwa technicznego i zastęp gaśniczy z JRG Nowy Tomyśl, dwa zastępy z OSP Zbąszyń, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, Policję oraz służby autostradowe.

Można mówić o dużym szczęściu, gdyż w kolizji z udziałem trzech samochodów, nikt z podróżujących autami nie doznał żadnych poważnych obrażeń. Dwie osoby profilaktycznie w wyniku słabego samopoczucia zostały przewiezione do Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, oświetleniu miejsca działań, zakręceniu zaworu instalacji LPG w jednym samochodzie oraz na usunięciu z jezdni pozostałości pokolizyjnych i tarasujących drogę pojazdów.

Zastęp strażaków z OSP Bukowiec, podczas nieobecności strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.Zdjęcia: PSP Nowy Tomyśl; OSP Zbąszyń
Źródło: PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...