rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 28.08.2018 godz. 10:47:17

Czarna seria pożarów samochodów na terenie powiatu nowotomyskiegoTegoroczne upalne lato to okres szczególnego zagrożenia pożarowego w lasach i rolnictwie. Liczne pożary na terenach leśnych oraz podczas żniw dały się mocno odczuć strażakom powiatu nowotomyskiego. Mało tego, w lipcu i sierpniu odnotowana została czarna seria pożarów samochodów osobowych.

Do pierwszego pożaru pojazdu doszło 29 lipca 2018 roku, około godziny 17:15, w okolicach Chrośnicy. Na drodze wojewódzkiej nr 302, Zbąszyń - Nowy Tomyśl, podczas jazdy zapalił się samochód marki Renault Scenic. W przypadku tego pożaru spaleniu i zniszczeniu uległ osprzęt silnika.

Większe straty poniósł mieszkaniec Porażyna, któremu w dniu 9 sierpnia 2018 roku, około godziny 9:00, w garażu zapalił się zaparkowany Fiat Uno. Samochód uległ całkowitemu spaleniu, natomiast część garażowa z budynkiem została uratowana.

Kolejny pożar samochodu osobowego został odnotowany w sobotę, 11 sierpnia 2018 roku. Na parkingu w Nowym Tomyślu, przed jednym z marketów zapalił się samochód marki Renault Laguna. Niestety pożar zdążył zniszczyć osprzęt silnika oraz maskę pojazdu.

Bardzo niekorzystnie zakończyło się dachowanie samochodu BMW, do którego doszło 16 sierpnia 2018 roku, około godziny 0:30, na 118 kilometrze Autostrady A2. Przed zapaleniem się samochodu, osobom podróżującym autem udało się opuścić pojazd. Samochód spłonął doszczętnie.

Do podobnego zdarzenia doszło 25 sierpnia 2018 roku. Na 129 kilometrze Autostrady A2, podczas jazdy zapalił się Opel Vectra. Podróżująca samochodem kobieta i mężczyzna ratując mienie znajdujące się wewnątrz pojazdu doznali lekkich oparzeń ciała i zostali przetransportowani do Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu. Niestety samochód spłonął całkowicie.

W przypadku opisywanych zdarzeń prawdopodobną przyczyną powstania pożarów było zwarcie instalacji elektrycznej lub niesprawność układu paliwowego. Dlatego mocno zachęcamy do rzetelnego sprawdzenia naszych czterech kółek pod względem sprawności technicznej.


Źródło: PSP Nowy Tomyśl; PNT.INF.PL

Zobacz też...