rsslogo

DODAŁ: JK i KM | 09.08.2018 godz. 05:30:00

PROGRAM Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego i Dożynek Gminnych 2018 [NIEAKTUALNE]Przedstawiamy ostateczny program tegorocznego Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego połączonego tradycyjnie z Dożynkami Gminnymi. Ta największa impreza plenerowa w naszym powiecie odbędzie się w tym roku później niż w ostatnich latach, a więc tak jak to bywało kilka lat temu, na przełomie sierpnia i września. Tegoroczny termin to 31 sierpnia i 1 oraz 2 września 2018 roku. Jednak co najbardziej istotne w tegorocznej imprezie, to z racji prac prowadzonych w Parku Feliksa, impreza odbędzie się po raz pierwszy "na mieście". Epicentrum wydarzeń będzie na Stadionie Miejskim w Nowym Tomyślu, jednak wydarzenia odbywać będą się też na ulicy Mickiewicza oraz co ważne na placu Niepodległości, gdzie stanie druga jarmarkowa scena. Główna scena i największe koncerty odbędą się na Stadionie Miejskim. Mimo tych zmian i nowości, jak co roku przygotowano wiele atrakcji dla osób w różnym wieku oraz z różnymi zainteresowaniami. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Program artystyczny tegorocznego Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego rozpocznie się w piątek, 31 sierpnia 2018 roku. Na placu Niepodległości od godziny 15:00 odbędzie się widowisko jarmarczne dla dzieci, a następnie na małej scenie zaprezentują się uczniowie dwóch nowotomyskich szkół. Na godzinę 16:30 zaplanowano koncert Grodziskiej Orkiestry Dętej. O godzinie 17:00, spod największego na świecie wiklinowego kosza, znajdującego się na placu Niepodległości w Nowym Tomyślu, wyruszy barwny korowód prowadzony przez Grodziską Orkiestrę Dętą. Trasa korowodu to tradycyjnie: plac Niepodległości, ul. Tysiąclecia, ul. Witosa, ul. Piłsudskiego, plac Chopina, ul. Poznańska, ul. Ogrodowa. Na godzinę 17:30 zaplanowano oficjalne otwarcie tegorocznej imprezy, które odbędzie się na dużej scenie zlokalizowanej na Stadionie Miejskim. Po otwarciu odbędzie się obrzęd jarmarkowy w wykonaniu mieszkańców wsi Cicha Góra. Następnie rozpoczną się koncerty na scenie. Na godzinę 18:00 zaplanowano koncert "Urszula Chojan & "Country Show Band", o godzinie 19:00 wystąpi nowotomyski zespół Country Zenit, a już o godzinie 20:00 ma wystąpić pierwsza gwiazda muzyczna tegorocznej imprezy i zarazem pierwsza tego dnia, a będzie to discopolowy zespół Classic, który istnieje od 26 lat. Znane utwory zespołu to m.in. "To nie przyjaźń tylko miłość", "Jeszcze dzień, najwyżej dwa" i "Hej, czy Ty wiesz". To jednak jak wspomnieliśmy będzie pierwsza muzyczna gwiazda tego dnia, ponieważ już na godzinę 21:30 zaplanowano koncert zespołu LemON, a więc polsko-łemkowsko-ukraińskiego zespołu założonego w 2011 roku z inicjatywy wokalisty Igora Herbuta. Zespół ten wygrał trzecią edycją programu telewizyjnego "Must Be the Music". Znane utwory zespołu to m.in. "Napraw", "Jutro" i "Nice". Na koniec tego pierwszego dnia na Stadionie Miejskim odbędzie się dyskoteka w klubowych rytmach, którą zaplanowano od godziny 23:00 do 2:00.

Drugi dzień, a więc 1 września, rozpocznie się od uroczystości patriotycznej przy pomniku na placu Niepodległości w Nowym Tomyślu. Jej początek nastąpi o godzinie 12:00. Następnie na małej scenie, właśnie na placu Niepodległości, przez kilka godzin występować będą liczne grupy i zespoły ze szkół i przedszkoli, ale nie tylko, ponieważ wystąpi też sekcja perkusyjna "Grupa Szopena", będzie też pokaz taneczny grupy Patrycji Kempy oraz wystąpi zespół muzyczny z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej o nazwie "Groovies". Natomiast na Stadionie Miejskim wydarzenia tego dnia rozpoczną się o godzinie 15:00, od koncertu Prywatnego Ogniska Muzycznego z Nowego Tomyśla, pół godziny później wystąpi znany na naszym terenie ale i nie tylko - Paweł Lisek. O godzinie 16:00 ma rozpocząć się koncert zespołu Białe Kruki. Na godzinę 17:00 organizatorzy zaplanowali koncert pt. "Ciao, ciao, bambina", a więc będzie to podróż do włoskich utworów. Szalone lata 80. rozpoczną się na jarmarkowej scenie o godzinie 18:00, a więc usłyszymy wtedy utwory takich zespołów jak Boney M, Modern Talking oraz Michaela Jacksona. Zespół "Spokój" to kolejna propozycja przygotowana przez organizatorów, tym razem na godzinę 19:00. Po tym zespole przyjdzie czas na gwiazdy tego dnia, a więc o godzinie 20:00 wystąpi Mrozu, którego znamy z takich hitów jak m.in. "Jak nie my to kto", "Rollercoaster", "Miliony monet", czy "Nic do stracenia". Na godzinę 21:30 zaplanowano natomiast koncert rapera Tede. O godzinie 21:45 jednocześnie na placu Niepodległości odbędzie się pokaz Teatru Ognia. Na koniec drugiego dnia imprezy na Stadionie Miejskim odbędzie się zabawa taneczna, którą zaplanowano od godziny 23:00 do 2:00.

Niedziela, to tradycyjnie również Dożynki Gminne. O godzinie 13:00 w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, odbędzie się Msza św. dziękczynna. Następnie o godzinie 14:15, spod kościoła wyruszy barwny korowód dożynkowy prowadzony przez Zespół Pieśni i Tańca Kębłowo. Od godziny 14:30, na Stadionie Miejskim odbędzie się obrzęd dożynkowy oraz występ zespołu Pieśni i Tańca Kębłowo. Warto też napisać, że na małej scenie, a więc na placu Niepodległości, odbędzie się zakończenie 39. Ogólnopolskiego Pleneru Wikliniarskiego i otwarcie wystawy poplenerowej. To wydarzenia zacznie się o godzinie 11:00. Od godziny 15:00 na małej scenie wystąpi zespół "Wiklinki", następnie o godzinie 15:30 Państwowa Szkoła Muzyczna z Nowego Tomyśla. Na godzinę 16:00 organizatorzy zaplanowali występ z Przedszkola Rodzinnego "Arka", już po kwadransie na scenie odbędzie się pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu sekcji działającej przy Nowotomyskim Ośrodku Kultury. O godzinie 16:30 na małej scenie wystąpi Michał Obrębski TRIO, a na koniec w tym miejscu odbędzie się pokaz bokserski, którego początek nastąpić ma o godzinie 17:15. A co jeszcze czeka nas tego dnia na dużej scenie, a więc na Stadionie Miejskim? Już o godzinie 15:30 usłyszymy Piosenki Starszych Panów, następnie o godzinie 16:45 wystąpi Waleria Fludra, prezentując złote przeboje, a tuż po niej na godzinę 17:00 zaplanowano ogłoszenie wyników konkursów jarmarkowych. Po nich oczywiście dalsza część koncertów, których jeszcze na koniec wiele będzie na dużej scenie. O godzinie 17:30 wystąpi zespół Wizja Lokalna, następnie o godzinie 18:15 zaprezentuje się zespół Sound"s Good, a o godzinie 19:00 wystąpi Julia Jaroszewska, uczestniczka programu telewizyjnego "Projekt Lady". A jakie gwiazdy muzyczne przygotowano na zakończenie tegorocznego Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego? Otóż o godzinie 20:30 na scenie wystąpi Edyta Górniak, gwiazda polskiej sceny muzycznej znana z takich utworów jak m.in. "To nie ja", "Jestem kobietą", "To nie tak jak myślisz", "Dumka na dwa serca" i "Jak najdalej". Na zakończenie muzyczne tegorocznej imprezy, o godzinie 22:00, wystąpi zespół, a raczej chór - Sound’n’Grace. Powstał on 13 lat temu. Chór w ostatnich latach jest bardzo rozpoznawalny na polskiej scenie muzycznej, ich utwory często są grywane w radio, zresztą znajdują się też na szczytach list przebojów. Znane hity chóru to m.in. "Dach", "Możesz wszystko", "Na pewno", "Idealnie", "100", oraz "Horyzonty". Na ostateczny koniec tegorocznego Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego połączonego z Dożynkami Gminnymi zaplanowano pokaz laserowy, a odbędzie się on o godzinie 23:00.

Oprócz bogatego programu artystycznego nie zabraknie oczywiście stoisk z wyrobami plecionkarzy i pokazów plecionkarskich w przestrzeni miejskiej. Odbędą się też warsztaty plecionkarskie na placu Niepodległości. Ogólnopolski Plener Wikliniarski odbędzie się na terenie Muzeum od 24 sierpnia do 2 września.

Odbędą się też imprezy towarzyszące takie jak turnieje sportowe, zawody i konkursy. Niektóre z nich odbędą się przed samą imprezą oraz już po niej. Na wszystkich czekać będą stoiska handlowe oraz gastronomiczne, będą też stoiska promocyjne oraz oczywiście wesołe miasteczko, które w tym roku zlokalizowane zostanie na placu po byłej bazie PRiD, a więc tuż przy Parku Feliksa. Gorąco zachęcamy do skorzystania z bogatego programu przygotowanego przez organizatorów na tegoroczny Jarmark Chmielo-Wikliniarski i Dożynki Gminne. Poniżej szczegółowy program imprezy na plakacie oraz mapka obrazująca teren tegorocznego Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego.

Portal PNT.INFO.PL już po raz kolejny z rzędu objął patronatem medialnym Jarmark Chmielo-Wikliniarski i Dożynki Gminne.

Tekst: PNT.INFO.PL

Zobacz też...