rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 04.08.2018 godz. 12:47:29

Groźne czołowe zderzenie dwóch samochodów w Paproci - trzy osoby poszkodowane w tym dzieckoDo bardzo niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w piątek, 3 sierpnia 2018 roku, na drodze wojewódzkiej numer 308, w miejscowości Paproć, gdzie w pobliżu autokomisu czołowo zderzyły się dwa samochody - Fiat Doblò i Seat Altea. W wyniku zderzenia kierowca Seata, który podróżował ze swoim synem, opuścili pojazd przed przybyciem służb ratowniczych na miejsce zdarzenia, jednak gorzej wyglądała sytuacja z kierowcą Fiata, który został uwięziony wewnątrz pojazdu, który przewrócił się na bok.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu wpłynęło do służb ratowniczych i Policji o godzinie 12:54. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze i samochód rozpoznawczo-ratowniczy z JRG Nowy Tomyśl, zastęp z OSP Bukowiec, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, dokonali stabilizacji Fiata przewróconego na bok, przy użyciu ratowniczych narzędzi hydraulicznych wydobyli uwięzionego w Fiacie mężczyznę, udzielali poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz na koniec usunęli z drogi pozostałości powypadkowe.

Wszystkie trzy osoby uczestniczące w zdarzeniu zostały przetransportowane do Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu.

Na czas prowadzonych działań ratowniczych i czynności dochodzeniowych droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana. Działaniami ratowniczymi na miejscu zdarzenia kierował Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu st. kpt. Marek Kołdyk.

Zastęp strażaków z OSP Boruja Kościelna, podczas nieobecności strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.


Zdjęcia: PSP Nowy Tomyśl
Tekst i źródło: PNT.INFO.PL; PSP Nowy Tomyśl

Zobacz też...