rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 01.08.2018 godz. 12:15:35

W ciągu ostatnich dni zatrzymano siedmiu nietrzeźwych kierowców i trzech pod wpływem środków odurzających



W okresie ostatnich kilku dni, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu zatrzymali na terenie powiatu nowotomyskiego siedmiu kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na tzw. "podwójnym gazie" oraz trzech kierujących znajdujących się pod działaniem środków odurzających. Wśród zatrzymanych osób dominowali kierowcy samochodów osobowych. Teraz wszystkim oprócz utraty prawa jazdy grożą wysokie kary grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat dwóch.

Mimo zaostrzonych przepisów, wzmożonych kontroli policyjnych, a także tragicznych zdarzeń na terenie całego kraju, w tym również na terenie powiatu nowotomyskiego, w dalszym ciągu na naszych ulicach spotykamy kierowców prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu czy środków odurzających.

Policja apeluje - bądź odpowiedzialnym kierowcą. Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę bierzemy odpowiedzialność nie tylko za swoje życie ale za życie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Gdy kiedykolwiek zdecydujemy się usiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu lub też nie zareagujemy widząc nietrzeźwego kierowcę, weźmy pod uwagę, że wśród tych pieszych, rowerzystów czy innych kierujących, których świadomie narażamy na utratę życia i zdrowia są niewinni ludzie, a może i nawet nasi najbliżsi.
Źródło: KPP Nowy Tomyśl

Zobacz też...