rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 01.08.2018 godz. 12:04:48

Policyjna akcja "Bezpieczny przejazd" na drogach powiatu nowotomyskiegoW czwartek, 26 lipca 2018 roku, policjanci nowotomyskiej drogówki włączając się w kampanię społeczną "Bezpieczny przejazd" przeprowadzili działania na przejazdach kolejowych.

Akcja polegała na kontroli bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowych przez kierowców, pieszych i rowerzystów. Zwracano uwagę na stopień respektowania przepisów przez uczestników ruchu drogowego. Szczególna uwaga mundurowych zwrócona była tego dnia na przejeżdżanie lub przechodzenie przez przejazd w momencie opuszczania i podnoszenia rogatek.

Najczęstszą przyczyną wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych jest właśnie nieostrożność kierowców. Lekceważenie znaku STOP, wjeżdżanie na przejazd, gdy sygnalizator wskazuje światło czerwone, próby przejechania pod zamykającymi się zaporami przejazdów to główne grzechy kierowców samochodów. Tak samo zachowują się piesi i rowerzyści. Przejazdy kolejowe należy uznać za miejsca, gdzie użytkownicy dróg, zarówno piesi jak też kierujący pojazdami, bezwzględnie winni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego, a zwłaszcza zasady szczególnej ostrożności.
Źródło: KPP Nowy Tomyśl

Zobacz też...