rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 27.07.2018 godz. 16:06:29

Pożar na terenie tartaku w Przyłęku - w akcji 7 zastępów straży pożarnejW piątek, 27 lipca 2018 roku, o godzinie 4:55, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło elektryzujące zgłoszenie o pożarze w hali produkcyjno - magazynowej, na terenie tartaku w miejscowości Przyłęk.

Natychmiast do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy gaśnicze i podnośnik hydrauliczny z JRG Nowy Tomyśl i po jednym zastępie gaśniczym z OSP Bukowiec, OSP Boruja Kościelna, OSP Jastrzębsko Stare i OSP Bolewice. Na miejsce pożaru udał się też Oficer Operacyjny z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów i przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że palą się trociny służące do produkcji peletu wewnątrz hali produkcyjnej. Pożar został błyskawicznie zlokalizowany i ugaszony. W dalszej kolejności nadpalone trociny były wywożone na zewnątrz hali przy pomocy ładowarki teleskopowej i w bezpiecznym miejscu zalewane wodą. Po zakończonych działaniach obiekt oraz linia produkcyjna zostały dokładnie sprawdzone przy użyciu kamery termowizyjnej.

Zastęp strażaków z OSP Bukowiec, podczas nieobecności strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.


Tekst i źródło: PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL
Zdjęcia: PSP Nowy Tomyśl; OSP Bukowiec; OSP Boruja Kościelna

Zobacz też...