rsslogo

DODAŁ: Jakub Koberling | 17.07.2018 godz. 17:58:00

Zderzenie samochodu ciężarowego z osobowymW poniedziałek, 16 lipca 2018 roku, około godziny 17:30, na drodze wojewódzkiej numer 305, w miejscowości Przyłęk, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Na wysokości stacji paliw BP doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z naczepą z pojazdem osobowym.

Na miejsce zdarzenia skierowane zostały dwa zastępy strażaków z JRG Nowy Tomyśl oraz zastęp z OSP Bolewice. Dodatkowo na miejsce dotarł też Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

Ciężarówka z cysterną służącą do przewozu materiałów sypkich zatrzymała się pochylona w przydrożnym rowie, natomiast Hyundai i40 zatrzymał się na pasie drogowym. Kierowcy o własnych siłach opuścili pojazdy i po przebadaniu przez ratowników nie stwierdzono konieczności transportu do szpitala.

W wyniku zderzenia uszkodzeniu uległ lewy bok samochodu osobowego oraz przód i bok ciągnika siodłowego marki DAF.

Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów w uszkodzonych pojazdach i usunięcie z drogi pozostałości powypadkowych.

Na czas prowadzonych działań ratowniczych droga była zamknięta dla ruchu kołowego.

Zastęp strażaków z OSP Boruja Kościelna, podczas nieobecności strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.

Zdjęcia: PSP Nowy Tomyśl;
Źródło: PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...