rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 07.07.2018 godz. 18:49:46

Akcja "PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI" na naszych drogach już w niedzielę, 8 lipca [NIEAKTUALNE]Na wielkopolskich drogach wciąż dochodzi do wypadków, w których giną ludzie. W związku z tym, istnieje konieczność powtarzania wielokrotnie podejmowanych działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W niedzielę, 8 lipca 2018 roku, w godzinach od 16:00 do 18:00, ponownie rusza akcja "PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI".

Pamiętać należy, iż nieodpowiednie przygotowanie do podróży, brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości, do obowiązujących norm prawnych kodeksu drogowego bądź do panujących na drogach warunków atmosferycznych, może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem, co skutkuje niebezpieczeństwem zagrożenia zdrowia, a nawet ludzkiego życia. Policjanci będą rozliczać wszystkich z nieodpowiedzialnej jazdy, nakładając surowe kary za wykroczenia drogowe.

Policja apeluje, aby przestrzegać ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, a także zachowywać szczególną ostrożność na drogach, dostosowując prędkość do zmieniających się warunków atmosferycznych.
Źródło: KPP Nowy Tomyśl

Zobacz też...