rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 07.07.2018 godz. 18:41:50

Pożar stogu słomy w WąsowieW piątek, 6 lipca 2018 roku, około godziny 10:45, nad Wąsowem zaczął unosić się słup czarnego dymu. Już po chwili wiadomo było, że był to dym z palącego się stogu słomy miejscowego rolnika. Sytuacja była poważna, ponieważ zagrożone było pole ze zbożem na pniu oraz pobliskie zabudowania.

Do pożaru zadysponowano dwa zastępy gaśnicze i samochód rozpoznawczo-ratowniczy z JRG Nowy Tomyśl oraz po jednym zastępie z OSP Kuślin, OSP Bukowiec, OSP Wytomyśl oraz zastęp z miejscowej jednostki OSP Wąsowo. Na miejsce skierowano też policjantów.

Pożar udało się błyskawicznie ugasić stosując trzy prądy gaśnicze. Z pomocą strażakom przyszedł rolnik, który użyczył ładowacz czołowy, wykorzystany do przerzucania słomy w procesie dogaszania.

W wyniku pożaru spaleniu uległ tylko stóg słomy żytniej. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru mogło być zwarcie napowietrznej linii energetycznej.

Zastęp strażaków z OSP Boruja Kościelna, podczas nieobecności strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.


Tekst i źródło: PNT.INFO.PL; PSP Nowy Tomyśl

Zobacz też...