rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 05.07.2018 godz. 13:27:56

Obywatel Ukrainy mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie spowodował groźny wypadekW niedzielę, 1 lipca 2018 roku, około godziny 18:05, na drodze wojewódzkiej numer 302, pomiędzy Nądnią i Chlastawą, samochód osobowy marki Renault Scenic, poruszając się od strony Nądni, zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo.

Na miejsce wypadku zadysponowano natychmiast dwa zastępy strażaków z JRG Nowy Tomyśl, po jednym zastępie strażaków z OSP Zbąszyń i OS Nądnia oraz Zespół Ratownictwa medycznego i policjantów z Komisariatu Policji w Zbąszyniu, a także z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

W momencie dotarcia służb ratunkowych na miejscu zastano samochód stojący prawie pionowo, oparty o drzewo. Wewnątrz pojazdu uwięziony został kierowca, pasażerowi udało się opuścić auto o własnych siłach.

Jak się okazało kierowca samochodu, obywatel Ukrainy, miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie panował nad prowadzonym przez siebie pojazdem, przez co zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Obrażenia pasażera są na tyle poważne, że kierujący będzie odpowiadać za spowodowanie wypadku drogowego.

Działania straży pożarnej polegały na wydobyciu uwięzionego kierowcy przy pomocy ratowniczych narzędzi hydraulicznych, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz na usunięciu nadłamanego drzewa.

Dwie osoby poszkodowane, które uczestniczyły w wypadku, a obaj to obywatele Ukrainy, po przebadaniu przez ratowników medycznych, zostały przetransportowane do Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu.

Wypadek spowodował duże utrudnienia w ruchu pojazdów w miejscu zdarzenia.

Zastęp strażaków z OSP Bukowiec, podczas nieobecności strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.


Zdjęcia: PSP Nowy Tomyśl; OSP Zbąszyń
Tekst: PNT.INFO.PL; PSP Nowy Tomyśl
Źródło: PSP Nowy Tomyśl; KPP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...