rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 27.06.2018 godz. 20:26:10

Groźny wypadek z udziałem motocykla i samochodu osobowego - kierowca samochodu pod wpływem narkotyków [AKTUALIZACJA]W środę, 27 czerwca 2018 roku, około godziny 17:05, na odcinku drogi wojewódzkiej numer 305, w miejscowości Chojniki, na dość feralnym zakręcie drogi, doszło do bardzo groźnego wypadku z udziałem motocykla i samochodu osobowego.

Do zdarzenia zadysponowano służby ratunkowe w sile dwóch zastępów strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zastępu z OSP Boruja Kościelna, Zespołu Ratownictwa Medycznego i śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce wypadku natychmiast skierowano też policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że doszło do czołowego zderzenia motocykla marki Yamaha z samochodem osobowym marki Opel Omega. Motocyklista jak i kierowca samochodu podróżowali swoimi pojazdami sami. Samochód zatrzymał się częściowo na drodze i na poboczu, natomiast rozbity motocykl po uderzeniu w znak zatrzymał się w przydrożnym rowie. Opel, którym kierował 23-letni mieszkaniec Woli Jabłońskiej (powiat grodziski), poruszał się od strony Borui Kościelnej, natomiast motocykl od strony Nowego Tomyśla. Motocyklem kierował 33-letni mieszkaniec Nowego Tomyśla. Do zderzenia doszło tuż po wyjściu motocyklisty z zakrętu.

Aktualizacja, 28 czerwca 2018 roku, godzina 15:30:
Jak powiedziała nam Oficer Prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu sierż. szt. Joanna Jerzewska, 33-letni mężczyzna kierujący motocyklem marki Yamaha z nieustalonej przyczyny na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym autem marki Opel Omega, którym kierował 23-letni mężczyzna.

Jak się okazało, 23-letni mieszkaniec Woli Jabłońskiej, który kierował samochodem osobowym, był pod wpływem środków odurzających, a konkretnie marihuany.

Na miejscu wypadku niezbędne czynności przeprowadził Technik Kryminalistyki.

Kierowcy samochody osobowego nic się nie stało w wyniku tego zdarzenia, nie wymagał on hospitalizacji, natomiast 33-letni motocyklista został w stanie krytycznym przetransportowany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego z poznańskich szpitali. Mężczyzna posiada m.in. liczne złamania oraz urazy wewnętrzne.

Działania straży pożarnej na miejscu wypadku polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, wyznaczeniu i zabezpieczeniu miejsca lądowania i startu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, pomocy w udzielaniu pomocy medycznej osobie poszkodowanej, pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do śmigłowca oraz na kierowaniu ruchem. Na koniec strażacy posprzątali pozostałości powypadkowe z powierzchni drogi oraz zneutralizowali płyny eksploatacyjne z jezdni.

Ruch na drodze wojewódzkiej w miejscu wypadku został całkowicie zablokowany, wyznaczono objazdy m.in. przez Cichą Górę. Droga została odblokowana około godziny 21:15. Do pomocy w kierowaniu pojazdów objazdem zadysponowany został też drugi zastęp z OSP Boruja Kościelna.

Dodajmy też, że około godziny 18:05, jeden z zastępów z JRG Nowy Tomyśl został przedysponowany z miejsca wypadku do zadymienia w bagażniku samochodu osobowego, do którego doszło w miejscowości Glinno. Strażacy po dotarciu na miejsce otworzyli bagażnik samochodu osobowego marki Seat Toledo i dogasili tlące się drobne materiały. Na szczęście nie doszło do poważniejszych strat w tym przypadku. Samochód wyposażony był w instalację gazową LPG, strażacy zakręcili jej zawór i sprawdzili cały samochód dokładnie kamerą termowizyjną, jednak po stwierdzeniu, że sytuacja jest bezpieczna, działania zostały zakończone.


Tekst i zdjęcia: PNT.INFO.PL
Źródło: PNT.INFO.PL; KPP Nowy Tomyśl; PSP Nowy Tomyśl

Zobacz też...