rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 25.06.2018 godz. 21:10:00

Groźne zderzenie samochodu dostawczego z osobowym - poszkodowane cztery osoby, w tym dwójka dzieciW poniedziałek, 25 czerwca 2018 roku, około godziny 14:10, na odcinku drogi powiatowej Opalenica - Grodzisk Wlkp. doszło do zderzenia samochodu dostawczego z samochodem osobowym.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano natychmiast służby ratunkowe w sile dwóch zastępów strażaków z JRG Nowy Tomyśl, dwóch zastępów z JRG Grodzisk Wlkp., zastępu z OSP Opalenica i dwóch Zespołów Ratownictwa Medycznego - z Opalenicy i Grodziska Wlkp. Do zderzenia pojazdów skierowano też policjantów z Komisariatu Policji w Opalenicy, a następnie też policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Na miejsce przybył też Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Nowym Tomyślu wraz ze swoim zastępcą.

Po dotarciu pierwszych służb na miejscu zastano dwa rozbite pojazdy. Pierwszy z nich znajdował się na drodze i był to samochód osobowy marki Kia Sorento, natomiast samochód dostawczy Iveco leżał na lewym boku, na poboczu i na okolicznym polu. Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuściły swoje pojazdy przed przybyciem na miejsce służb ratunkowych. Do zderzenia dwóch samochodów doszło na prostym odcinku drogi, w okolicach miejscowości Troszczyn.

Samochodem osobowym kierowała 37-letnia mieszkanka Porażyna, która podróżowała z dwójką swoich dzieci - rocznym oraz w wieku 8 lat. Samochodem dostawczym podróżował tylko kierowca - 24-letni mieszkaniec Obrzycka (powiat szamotulski). Po przebadaniu na miejscu zdarzenia, decyzją lekarza, wszystkie cztery osoby zostały przetransportowane do szpitali - kierowca samochodu dostawczego do Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu, natomiast 37-latka wraz z dwójka dzieci do jednego z poznańskich szpitali.

Prawdopodobnym sprawcą zdarzenia był kierujący samochodem dostawczym 24-letni mężczyzna, jednak dokładne okoliczności tego zdarzenia ustalą policjanci. Swoje czynności na miejscu wykonał Technik Kryminalistyki. Faktem jest, że pojazdy, które uczestniczyły w tym zdarzeniu poruszały się z przeciwnych kierunków.

Działania straży pożarnej na miejscu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach, usunięciu z drogi pozostałości powypadkowych, zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych z powierzchni jezdni, udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym oraz kierowaniu ruchem.

Na czas akcji ratunkowej oraz czynności dochodzeniowych ruch w miejscu zdarzenia został całkowicie zablokowany. Strażacy zorganizowali objazd. Utrudnienia w ruchu trwały do godziny około 18:30.

Zastęp strażaków z OSP Boruja Kościelna, podczas nieobecności strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.


Tekst i zdjęcia: PNT.INFO.PL

Zobacz też...