rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 22.06.2018 godz. 13:37:40

Prawie 50 interwencji straży pożarnej w związku w silnym wiatremW czwartek, 21 czerwca 2018 roku, w godzinach popołudniowych przez powiat nowotomyskich przeszedł gwałtowny front atmosferyczny, charakteryzujący się silnym i porywistym wiatrem. Huraganowy wiatr łamał i wyrywał drzewa z korzeniami oraz zrywał napowietrzne linie energetyczne. Iskrzenie linii energetycznych w wielu przypadkach doprowadziło do powstania pożaru wysuszonej trawy lub ściółki leśnej. Łącznie w tym dniu strażacy z powiatu nowotomyskiego byli dysponowani do 47 zdarzeń, w tym 12 pożarów.

Do najbardziej niebezpiecznych pożarów doszło w miejscowości Łęczno, gdzie w wyniku pożaru spłonęło 20 arów uprawy leśnej oraz w okolicach miejscowości Tarnowiec, gdzie strażacy gasili zboże na pniu. Pożar objął powierzchnie około dwóch hektarów. Niestety nie obyło się bez pożarów zabudowań. W miejscowości Terespotockie ogień strawił budynek gospodarczy.

W przypadku likwidacji miejscowych zagrożeń to najczęściej działania straży pożarnej polegały na usuwania z dróg powalonych drzew, czy zwisających konarów nad drogami i chodnikami. W miejscowości Glinno, strażacy przeprowadzili skomplikowaną akcję usunięcia drzewa, które wyrwane z korzeniami oparło się o budynek mieszkalny.

Usuwanie skutków działania sił natury strażacy powiatu nowotomyskiego zakończyli kilka minut po północy. Na szczęście w wyniku tych wszystkich zdarzeń nikt nie został ranny.


Źródło: PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL
Zdjęcia: PSP Nowy Tomyśl; OSP Bukowiec; OSP Boruja Kościelna; OSP Miedzichowo; OSP Łomnica; OSP Opalenica

Zobacz też...