rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 08.06.2018 godz. 17:43:12

Strażacy z JRG Nowy Tomyśl, OSP Kuślin i OSP Wąsowo ćwiczyli i rozpoznawali pałac w WąsowieKilka tygodni temu informowaliśmy na naszym portalu o tym, że dwie zmiany służbowe nowotomyskiej Jednostki Ratowniczo Gaśniczej brały udział w ćwiczeniach i operacyjnym rozpoznaniu obiektu pałacowego w Wąsowie. W czwartek, 7 czerwca 2018 roku, zaplanowano ćwiczenia dla I zmiany JRG Nowy Tomyśl oraz wytypowanych jednostek OSP z terenu gminy Kuślin.

Scenariusz ćwiczeń przewidywał pożar pokoju zlokalizowanego na trzecim piętrze obiektu oraz zaginięcie jednej osoby z gości hotelowych. Zadaniem strażaków było podjęcie działań gaśniczych wewnętrznych i zewnętrznych, odszukanie zaginionej osoby i jej ewakuowanie, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz zbudowanie systemu zaopatrzenia wodnego. Łącznie do wnętrza pałacu klatkami schodowymi wprowadzone zostały trzy linie gaśnicze oraz z zewnątrz jeden prąd gaśniczy z wykorzystaniem podnośnika hydraulicznego.

Po części praktycznej wszyscy uczestnicy ćwiczeń wzięli udział w operacyjnym rozpoznaniu obiektu, zapoznając się z układem komunikacyjnym korytarzy, klatek schodowych, wyjść ewakuacyjnych oraz możliwościami dojazdu do obiektu. Rozpoznano również punkty przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz systemy zabezpieczenia przeciwpożarowego pałacu.

Uwzględniając specyfikę i przeznaczenie obiektu, w tych cennych zajęciach szkoleniowych oprócz strażaków z JRG Nowy Tomyśl wzięli udział strażacy z miejscowej jednostki OSP Wąsowo oraz strażacy z OSP Kuślin.


Tekst: PSP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL
Zdjęcia: OSP Wąsowo; PSP Nowy Tomyśl

Zobacz też...