rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 08.06.2018 godz. 16:18:14

Groźny wypadek z udziałem trzech samochodów - trzy osoby trafiły do szpitaliW czwartek, 7 czerwca 2018 roku, około godziny 17:20, na drodze wojewódzkiej numer 307, pomiędzy Opalenicą i Wojnowicami, w pobliżu stacji paliw Circle K, doszło do makabrycznie wyglądającego wypadku drogowego z udziałem trzech pojazdów.

Po wpłynięciu zgłoszenia do wypadku zadysponowano zastęp ratownictwa technicznego z JRG Nowy Tomyśl, zastęp ratownictwa technicznego z JRG Grodzisk Wlkp., po dwa zastępy z OSP Opalenica i OSP Wojnowice oraz dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. Do zdarzenia skierowani zostali też policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

Jak się okazało na miejscu wypadku, w tył stojącego za ciężarówką samochodu osobowego marki Citroën Saxo uderzył rozpędzony samochód dostawczy marki Iveco. Siła uderzenia była na tyle potężna, że przód Citroëna wbił się pod naczepę ciężarówki, a cały samochód osobowy został sprasowany. Samochodem osobowym podróżowały dwie osoby. Pasażerce udało się opuścić pojazd przed przybyciem służb ratunkowych na miejsce wypadku, natomiast kierowca został uwięziony wewnątrz roztrzaskanego wraku.

Decyzją lekarza do poszkodowanego kierowcy samochodu osobowego zadysponowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po wydobyciu rannego kierowcy przy pomocy ratowniczych narzędzi hydraulicznych, mężczyzna trafił do śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i drogą powietrzną został przetransportowany do szpitala w Poznaniu. Pasażerka samochodu osobowego została przewieziona karetką do Szpitala Powiatowego w Nowy Tomyślu, natomiast kierowca Iveco został przez karetkę zabrany do szpitala w Poznaniu. Kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą nie odniósł żadnych obrażeń.

Oprócz wydobycia poszkodowanego z rozbitego auta strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, udzielili poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz usunęli z drogi pozostałości powypadkowe.

Na miejsce wypadku przyjechał także Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Nowym Tomyślu asp. sztab. Andrzej Łaciński.

Na czas prowadzonych czynności ratowniczych oraz dochodzeniowych droga była całkowicie zablokowana i zaszła konieczność zorganizowania objazdu.


Tekst: PNT.INFO.PL; PSP Nowy Tomyśl
Zdjęcia: PSP Nowy Tomyśl; OSP Opalenica

Zobacz też...