rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 08.06.2018 godz. 15:03:40

Zderzenie cysterny z samochodem dostawczym - uszkodzeniu uległ zbiornik paliwa ciężarówkiW środę, 6 czerwca 2018 roku, około godziny 16:20, na 94 kilometrze autostrady A2, na wysokości miejscowości Przychodzko, doszło do kolizji drogowej z udziałem cysterny przewożącej olej palmowy, z samochodem dostawczym.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Nowy Tomyśl i zastęp strażaków z OSP Zbąszyń, a także służby autostradowe oraz policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

W wyniku kolizji uszkodzeniu uległ m.in. zbiornik z paliwem przy ciągniku siodłowym oraz bariera energochłonna na odcinku około 20 metrów. Działania ratownicze strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca kolizji, odłączeniu akumulatora, przepompowaniu paliwa z uszkodzonego zbiornika oraz na usunięciu z drogi pozostałości pokolizyjnych. Nikt z uczestników zdarzenia nie doznał na szczęście żadnych obrażeń.

Zastęp strażaków z OSP Bukowiec, podczas nieobecności strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.


Tekst: PNT.INFO.PL; PSP Nowy Tomyśl
Zdjęcia: OSP Zbąszyń; PSP Nowy Tomyśl

Zobacz też...