rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 08.06.2018 godz. 14:31:18

Zderzenie motorowerzysty z samochodem osobowym - poszkodowany przetransportowany śmigłowcem do szpitalaW poniedziałek, 4 czerwca 2018 roku, około godziny 13:20, na drodze powiatowej, pomiędzy Jabłonką Starą a Trzcielem, doszło do zderzenia samochodu osobowego z motorowerem. W wyniku zderzenia najbardziej ucierpiał mężczyzna podróżujący motorowerem, który doznał otwartego złamania nogi.

Do zdarzenia zadysponowano służby ratunkowe w sile zastępów straży pożarnej z JRG Nowy Tomyśl, OSP Miedzichowo, OSP Jabłonka Stara, OSP Trzciel, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz na pomocy w transporcie rannego do helikoptera.

Kierowca samochodu osobowego, w którym doszło do uszkodzenia lewego przedniego błotnika i koła, nie doznał żadnych obrażeń. Poszkodowany motorowerzysta drogą powietrzną został przetransportowany do szpitala w Gorzowie Wlkp.

Na czas prowadzonych działań ratowniczych oraz czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję droga była całkowicie zablokowana.


Tekst: PNT.INFO.PL; PSP Nowy Tomyśl
Zdjęcia: PSP Nowy Tomyśl; OSP Miedzichowo

Zobacz też...