rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 13.05.2018 godz. 16:34:52

Śmiertelny wypadek drogowy - zginął 37-letni mężczyzna, a dwie osoby trafiły do szpitalaDo tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w niedzielę, 13 maja 2018 roku, około godziny 7:40, na 94 kilometrze Autostrady A2, w kierunku na Świecko. Samochód osobowy marki Hyundai Santa Fe uderzył tam z ogromną siłą w tył naczepy samochodu ciężarowego.

Na miejsce zdarzenia po wpłynięciu zgłoszenia zadysponowano dwa zastępy strażaków z JRG Nowy Tomyśl i po jednym zastępie z OSP Miedzichowo i OSP Chrośnica. Do zdarzenia skierowano też dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu oraz służby autostradowe.

Po dojeździe na miejsce potwierdzono zgłoszenie. Samochodem osobowym marki Hyundai poruszały się trzy osoby - 64-letni mieszkaniec Łomży, który kierował samochodem, 37-letni pasażer siedzący z przodu, zamieszkujący w mieście Hanower oraz 66-letnia pasażerka siedząca z tył, także mieszkanka Łomży.

Strażacy po przybyciu na miejsce wypadku zastali rozbity pojazd osobowy, w którym znajdowały się dwie osoby. Kierowca samochodu opuścił go przed przybyciem na miejsce zdarzenia straży pożarnej. 66-letnia pasażerka siedząca z tył została ewakuowana przez strażaków przez pokrywę bagażnika. Strażacy rozpoczęli też wykonywanie dostępu przy pomocy ratowniczych narzędzi hydraulicznych do 37-letniego pasażera siedzącego z przodu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego i stwierdzeniu zgonu 37-letniego mężczyzny, odstąpiono od dalszych czynności wydobywania zwłok z samochodu. Dopiero po przeprowadzonych oględzinach i wykonaniu stosownej dokumentacji pod nadzorem prokuratora strażacy wydobyli zwłoki z pojazdu.

Jak powiedziała nam Oficer Prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu sierż. szt. Joanna Jerzewska, kierowcy obu samochodów byli trzeźwi. Do zdarzenia doszło na 94,7 kilometrze Autostrady A2, gdzie na prostym odcinku drogi samochód osobowy Hyundai Santa Fe najechał na tył naczepy samochodu ciężarowego, a następnie zjechał na lewą stronę i uderzył w barierę energochłonną. 64-letniemu kierowcy samochodu osobowego zatrzymane zostało prawo jazdy.

Ruch w kierunku Świecka na Autostradzie A2 został po wypadku całkowicie wstrzymany. Na węźle w Bolewicku zorganizowano objazdy, policja kierowała samochody na drogę krajową nr 92, gdzie tworzyły się ogromne korki z powodu m.in. trwającego remontu tej drogi na tym odcinku. Jednak samochody, które stanęły już w korku za wypadkiem, zostały pasem awaryjnym "puszczone", co doprowadziło, że żadne samochody nie stały w korku na Autostradzie A2. Ruch w miejscu wypadku został odblokowany około godziny 11:30.

Kierowca samochodu oraz pasażerka siedząca z tył zostali przetransportowani z obrażeniami do Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu. Ich życiu nic nie zagraża. Dwóch mężczyzn podróżujących samochodem ciężarowym odmówiło udzielenia pomocy medycznej - byli to obywatele Łotwy.

Ze względu na charakter zdarzenia na miejsce dojechał Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Nowym Tomyślu asp. sztab. Andrzej Łaciński i policyjny Technik Kryminalistyki. Wszystkie czynności dochodzeniowe na miejscu zdarzenia odbywały się pod nadzorem prokuratora.

Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, ewakuowali z samochodu pasażerkę i wykonali dostęp przy pomocy ratowniczych narzędzi hydraulicznych do wyciągnięcia zwłok z pojazdu. Służby autostradowe również zabezpieczały miejsce zdarzenia oraz posprzątały z drogi pozostałości powypadkowe.

Zastęp strażaków z OSP Boruja Kościelna, podczas nieobecności strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.


Tekst: PNT.INFO.PL
Zdjęcia: OSP Miedzichowo
Źródło: PSP Nowy Tomyśl; KPP Nowy Tomyśl; PNT.INFO.PL

Zobacz też...