rsslogo

DODAŁ: Kamil Małyszczak | 08.05.2018 godz. 12:45:47

Zderzenie dwóch samochodów ciężarowychWe wtorek, 8 maja 2018 roku, kilka minut po godzinie 9:00, na odcinku drogi wojewódzkiej numer 308, pomiędzy skrzyżowaniem z drogą powiatową Cicha Góra - Sątopy, a pierwszym zjazdem z drogi wojewódzkiej do Nowego Tomyśla od strony Poznania, doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych.

Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy strażaków z JRG Nowy Tomyśl oraz zastęp z OSP Bukowiec, jak również policjantów.

Na miejscu okazało się, że obie ciężarówki biorące udział w zdarzeniu poruszały się w stronę Poznania. Kierujący samochodem Volvo FH z naczepą prawdopodobnie nie zachował należytego odstępu od poprzedzającego pojazdu i uderzył w tył samochodu ciężarowego Mercedes-Benz Actros. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikomu nic poważnego się nie stało i nikt nie wymagał hospitalizacji. Uszkodzone zostały głównie pojazdy.

Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia i usunęli z drogi pozostałości pokolizyjne oraz zneutralizowali rozlane płyny eksploatacyjne. Ruch w miejscu zdarzenia był całkowicie wstrzymany, jednak już po kilkudziesięciu minutach pojazdy można było usunąć z drogi i odblokowano ruch.

Zastęp strażaków z OSP Boruja Kościelna, podczas prowadzonych działań przez strażaków z JRG Nowy Tomyśl, zabezpieczał operacyjnie rejon JRG w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.


Tekst i zdjęcia: PNT.INFO.PL

Zobacz też...